CEV Izaicinājuma kausa 1/16 finālā atbildes mačā Rīgas Volejbola skola/ Latvijas Universitāte komanda (RVS/LU) šovakar otrajā spēlē piekāpās TJ “Ostrava” komandai no Čehijas un noslēdza Latvijas sieviešu volejbola dalību CEV Izaicinājuma kausā. Pirmā šī kausa spēle tika zaudēta ar rezultātu 1:3, tāpēc šodienas spēlē bija nepieciešams gūt uzvaru ar 3:0 vai 3:1, lai tad spēlētu zelta setu, kas noteiktu, kura no komandām tiktu 1/8 finālā.

RVS/LU komandas galvenais treneris Andrejs Odinokovs par šodienas spēli: “Vakardien spēlējām labāk nekā šodien. Vakardienas spēlē 3. un 4. setā bija iespējas, ko diemžēl neizmantojām. Pretinieces vakar nebija gatavs mūsu spēlei, taču šodien pretinieces mūs bija izpētījušas. Spēlē pietrūka uzbrukuma, pretinieces mūs gaidīja blokā un izsita no servju uzņemšanas, iekritām arī aizsardzībā. Turpināsim trenēties, piedalīsimies Baltijas kausā, ja spēles notiks un gatavosimies Latvijas kausam.”

Rīdzinieces pirmo setu iesāka ar pārliecību un emocijām. RVS/ LU komanda izrādīja lielu spēku uzbrukumā un Lāsma Ozola lieliski darbojās blokā. Uzbrukumā jāuzslavē komandas 4. zonas spēlētāja Petra Ņečiporuka, kura raidīja daudzus netveramus uzbrukuma sitienus pretinieču laukuma pusē. Seta vidū čehietes iespēlējās, spēja realizēt uzbrukumus un rezultātā ieguva jau +3 punktu pārsvaru, ko spēja palielināt turpmākajās izspēlēs un noturēt līdz seta beigām, to uzvarot ar 25:17.

Otro setu RVS/LU meitenes iesāka lēnāk, taču degsme nebija pazudusi. Lieliski uzbrukumā ar niknumu un spēku darbojās Petra Ņečiporuka, raidot uzbrukuma sitienus pa diagonāli. Pirmajā tempā, labi darbojās Terēze Hrapāne un Lāsma Ozola, izpildot vairākus skaistus uzbrukuma sitienus un blokus.  Taču čehietes latiņu nebija pazeminājušas un blokā saglabāja augstu efektivitātes līmeni. Kristīne Kramēna pie rezultāta 7:10 izpildīja netveramu servi samazinot rezultātu līdz -2. Arī nākamajā izspēlēs rīdzinieces guva punktus samazinot rezultāta starpību līdz -1. Šāda punktu starpība nervozu padarīja čehu treneri, kas pie rezultāta 14:15 savā labā pieprasīja pusminūtes pārtraukumu, kas nāca par labu čehu spēlētājām. RVS/LU komanda setu zaudēja ar 17:25.

Trešajā setā RVS/LU komandas emocionālais līmenis bija krities. Vairs nevedās ne uzbrukums, ne bloks. Aizsardzībā pazuda komunikācija, daudzas bumbas netika uzņemtas. Spēle bija pajukusi. Neliela degsme parādījās uz seta beigām, kad vairākās izspēlēs pēc kārtas izdevās gūt punktus un palielināt rezultātu, tomēr punktu starpība jau bija pārāk liela un sets tika zaudēta ar 16:25. Visā spēlē uzvaru guva TJ “Ostrava” ar 3:0 (25:17; 25:17; 25;16).

Šodienas spēlē rezultatīvākās RVS/LU komandā bija Petra Ņečiporuka ar 8 gūtiem punktiem un Lāsma Ozola ar 7 gūtiem punktiem. Savukārt pretinieku komandā Klara Zarnovicka ar 15 gūtiem punktiem un Andrea Strbova ar 14 gūtiem punktiem.

RVS/LU komanda turpina dalību Baltijas līgā, lai uzzinātu par spēļu laikiem seko līdzi jaunākajai informācijai Volejbols Latvija un Rīgas Volejbola skolas sociālajos tīklos.