No 16.-20.septembrim Turcijā, Izmirā norisinājās CEV Eiropas U-18 pludmales volejbola čempionāts. Uz čempionātu pārstāvēt Latviju devās arī Rīgas Volejbola skolas/O-Sands audzēkņi Sandis Bērziņš un Dāvis Teteris, ar treneri Atvaru Vildi. Vairāk par turnīru no trenera un audzēkņu skata punkta:

Treneris Atvars: "Turcijas pilsētā Izmirā 16. septembrī sākas Eiropas U-18 čempionāts pludmales volejbolā. Turnīrā piedalījāmies kā otrais duets no Latvijas, līdz ar to izlikti turnīrā ar 28. kārtas numuru. Turnīra galvenais mērķis bija pēc iespējas ilgāk noturēties turnīrā, lai spētu sasniegt labāko rezultātu. Jāpiezīmē, ka gan man, kā trenerim, gan puišiem, kā spēlētājiem šis turnīrs bija pirmais šādā līmenī - līdz ar to tālu no ierastās komforta zonas. Jo tālāk no komforta zonas, jo grūtāk bija prognozēt spēles gaitu un sajūtas laukumā. Ņemot vērā, ka jauniešu čempionātos izliktie numuri parasti neatbilst spēku samēram - skatījāmies nezināmajam acīs.

Pēc izlozes sapratām, ka grupā esam salozēti ar sportistiem no Ukrainas, Čehijas un Horvātijas. Pirmajā spēlē mērojām spēkus ar čehiem un svinējām uzvaru ar rezultātu 2:0 (21:16; 21:17). Spēli iesākām stabili un pārliecinoši, prieks, ka spējām izturēt spriedzi un satraukumu.

Piektdien turnīrā aizvadījām divas spēles, pirmo pret ukraiņiem, kas vēlāk arī uzvarēja turnīru. Sīvā cīņā, kas ritēja jau no pirmajiem punktiem ar rezultātu  0:2 (21:23; 21:23)  nācās atzīt ukraiņu pārākumu. Nelielas kļūdas setu galotnēs neļāva cīnīties par uzvaru spēlē.

Trešajā spēlē pret horvātiem izcīnījām uzvaru 2:0 (21:10; 21:17) - bijām spēcīgāki par horvātiem un centāmies nepieļaut savas kļūdas, lai justos droši.

Pēc grupu spēlēm sekoja PLAY-OFF, grupā ierindojāmies otrajā vietā, līdz ar to tikāmies ar citu grupu trešajām vietām. Izlozes kārtībā, par saviem pretiniekiem ieguvām Ukrainas otro pāri - diemžēl šī spēle mums bija pēdējā un izcīnīta 17. vieta Eiropas Čempionātā. Spēle, kā pa viļņiem - lai gan iesākām labi un pirmajā setā līdz 14:14 spēlējām punkts punktā - bet tad liela ''bedre'', kas liedza pacīnīties par uzvaru pirmajā setā. Otrais sets pretējs pirmajam, jau no pirmajiem punktiem spējām atrauties un stabili uzvarēt, līdz ar to viss izšķīrās trešajā setā. Sākums nepadevās ļoti labs 0:2, bet tad atguvāmies. Seta pusē bijām vadībā (8:6), bet tad neveiksmes sērija un ukraiņi izcīnīja 3 bez atbildes punktus, kas ļāva izvirzīties priekšā. Neizdevās seta galotnē lauzt spēles gaitu un zaudējums trešajā setā un visā spēlē 1-2 (15:21, 21:15, 13:15).

Līdz ar to noslēgts Eiropas Čempionāts 17. vietā - iegūstot neatsveramu pieredzi un spēļu praksi. Lai gan bijām cerējuši uz vēl kādu spēli turnīrā, jāuzteic puiši par cīņu laukumā. Ceram un strādājam pie tā, lai šāda kaluma turnīri mūsu treniņu procesā un darba augļos tiktu nopelnīti vairāk - tā ir motivācija un pieredze, ko ne visi spēj iegūt. Paldies visiem, kas atbalstīja un juta līdzi!"

Dāvis: "Tā bija mana pirmā pieredze šāda mēroga sacensībās, kurā man bija gods pārstāvēt  Latviju. Turnīrs deva iespēju saprast volejbola spēlēšanas līmeni Eiropā, kā arī lika piedomāt, kas jāizlabo savā spēlē. Runājot par pašu spēlēšanu- manuprāt, varējām uzvarēt ikvienu spēli, taču izlaidām tās no rokām, pašu kļūdu dēļ. Esmu pateicīgs par šādu iespēju, un ceru, ka kādreiz tāda atkal tiks dota."

Sandis: "Man prieks ka bija dota iespēja piedalīties šajā turnīrā. Iepazinos ar sava vecuma konkurenci, un sapratu, ka ar pilnīgi jebkuru pretinieku varam cīnīties. Manuprāt būtu daudz labāks iznākums, ja spēlētu nedaudz brīvāk uz laukuma. Guvu lielu pieredzi un kopumā ļoti patika šis turnīrs."