30. septembrī un 1. oktobrī Rīgas Volejbola skolas sporta zālē tika aizvadīts ikgadējais volejbola turnīrs "Sadraudzības Kauss 2017". Turnīrā startēja piecas zēnu un astoņas meiteņu komandas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas. Turnīrs mācību gada sākumā tiek aizvadīts jau vairākus gadus pēc kārtas un tā idejas autore ir Rīgas Volejbola skolas trenere - Viktorija Korbuta.

Meitenēm startēja astoņas komandas - RVS S. Cepurīte, RVS V. Korbuta, RVS N. Lūsis, RVS K. Tene, Vīlande, Kauņa, Kaļiņingrada un Viļņa. Komandas tika sadalītas divās apakšgrupās, pa 4 komandām katrā, no katras grupas izkļuva 2 labākās komandas, kas savā starpā sadalīja goda pjedestālu. A grupā labākās izrādījās N. Lūša un Kaļiņingradas komandas, bet B grupā Kauņa un S. Cepurītes komandas. Pusfinālā par nelielu sensāciju parūpējās Kauņas komanda, kas apspēlēja līdz tam bez zaudējumiem spēlējošo Kaļiņingradu, bet otrā pusfinālā S. Cepurītes komanda pieveica N. Lūša meitenes. Spēlē par 3. vietu Kaļiņingrada ar rezultātu 2:1 uzvarēja Lūsi, bet lielajā finālā S. Cepurītes komanda samērā vieglā spēlē uzvarēja Kauņas meitenes, līdz ar ko triumfēja arī visā turnīrā.

Zēnu konkurencē startēja piecas komandas - RVS O. Aizporietis, RVS G. Vanags, Kauņa, Kaļiņingrada un Kuldīgas NSS. Lai noskaidrotu labākos, divu dienu laikā katra komanda izspēlēja ar katru. Pa vienam zaudējuma turnīrā piedzīvoja gan Kauņas, gan Kaļiņingradas komandas, bet tā kā savstarpējo spēli uzvarēja Kaļiņingrada, tad viņiem pelnīta 1. vieta, bet Kauņai - 2. vieta. 3. vietu šoreiz izcīnīja Kuldīgas NSS, 4. vietu G. Vanaga puiši, bet 5. vietu - O. Aizporieša trenētā komanda.

Labākās spēlētājas meiteņu komandās: RVS S. Cepurīte Vlada Pridatko, Kauņa Guste Daņilovaite, Kaļiņingrada Aļona Morozova, RVS N. Lūsis Dinija Saulīte, Vīlande Kelly Metsamarta, RVS K. Tene Jakaterina Gordejeva, RVS V. Korbuta Džeina Arenda, Viļņa Rugile Mačulskaite.

Labākie spēlētāji zēnu komandās: Kaļiņingrada Justins Kazaņikovs, Kauņa Jonas Žilinskas, Kuldīga Dāvis Storķis, RVS G. Vanags Dāvis Vīksna, RVS O. Aizporietis Gabriels Kokins.

Paldies dalībniekiem par aizrautīgām cīņām un vecākiem par atbalstu divu dienu garumā. Īpašs paldies Čili pica un Balbiino saldējumam par garšīgām balvām sacensību dalībniekiem!