Vakar noslēdzās EEVZA (Austrumeiropas Volejbola zonālās asociācijas) pludmales volejbola čempionāts, kas norisinājās O-Sands pludmales volejbola laukumos. Dalību šajā čempionātā ņēma 8 Rīgas Volejbola skolas/O-Sands audzēkņi.

U-16 vecumgrupas ceturtdaļfinālā Andrejevs/Ķirsons (RVS/O-Sands/MSĢ) uzvarot Parjiogi/Uuprus iekļuva pusfinālā, kur pretī stājās otrs ceturtdaļfinālā vinnējušais Latvijas pāris Orups/Pope. Pusfinālā starp abiem Latvijas duetiem Andrejevu/Ķirsonu un Orupu/Popi sīvā cīņā spēcīgāki izrādījās Andrejevs/Ķirsons, kas nozīmēja, ka būs jācīnās par 1.vietu, bet Orupam/Popei par 3.vietu.

Andrejevam/Ķirsonam pretī finālā stājās Igaunijas duets Tšhuhhnekov/Verhogljad ar kuriem grupu spēlēs jau vienreiz bija spēlēts un piedzīvots zaudējums 1:2, tāpēc vēlme revanšēties par zaudējumu grupu spēlēs no mūsu puišiem bija jūtama un sniedza papildus emocijas. Pārliecinošā divu setu cīņā Andrejevs/Ķirsons spēja revanšēties un EEVZA čempionātā izcīnīta 1.vieta.

Ralfa Andrejeva komentārs: “Mēs aizvadījām mūsu pirmo kopējo EEVZA turnīru. Spēlēs parādījām mūsu cīņassparu, raksturu un to, ka mēs esam daudz un pacietīgi strādājuši treniņos. Tas ir tieši tas, kas mūs noveda līdz mūsu vēlamajam rezultātam. Šī medaļa viennozīmīgi, bija mūsu smagākā zelta medaļa. Sajūtas ir brīnišķīgas, seta galotnē skatītāji skandina "Latvija, Latvija”, vecāki un radinieki ir sabraukuši. Tādā atmosfērā pirmo reizi dzīvē spēlējam. Paldies par to visiem. Pirms šī turnīra 4 dienas cītīgi trenējāmies Ventspilī, bija fiziskā sagatavotība un arī treniņi ar bumbām pie Laura Iecelnieka un Klāva Zaļkalna, Murjāņu Sporta ģimnāzijas ietvaros.

Ceļā uz finālu, grupas spēlē zaudējām šim pašam Igauņu 1. pārim, trīs setos. Uzgājām uz laukuma ar maksimālu pārliecību, ka uzvarēsim un zinājām, ka mēs to esam pelnījuši, mēģinājām nelaist nevienu bumbu zemē un iepriecināt gan sevi, gan apkārtējos. Manuprāt, tas mums pilnībā izdevās un esam gandarīti par sasniegto.

Liels paldies mūsu vecākiem, klubiem un skolai RVS/O-Sands, MSĢ, treneriem Atvaram Vildem, Laurim Iecelniekam un Klāvam Zaļkalnam, kā arī Volejbola federācijai.”

Tikmēr Patriks Orups ar pārinieku Martinu Popi (Beach Box Gepardi) spēlē par 3.vietu ar pārliecinošu 2:0, pieveica Igauņu duetu un izcīnīja bronzas medaļas.

U-18 vecumgrupā Bruno Bulgačs ar pārinieku Markusu Maculēviču ceturtdaļfinālā ar 2:1 pārspēja Ukrainas duetu  D. Kozii/ T. Tverdokhlib, bet pusfinālā ar 1:2 piekāpās Igaunijas pārim That/Juus, kas nozīmēja, ka jācīnās būs par 3.vietu. Spēlē par 3.vietu pretī stājās Kilks/Gūtmanis, Latvijas pāru duelī ar 2:1 pārāki bija Bruno Bulgačs ar Markusu Maculēvičs un izcīnīta 3.vieta.

U-16 vecumgrupā Druska/Blekte ceturtdaļfinālā atzina kaimiņu Igauņu Saimre/Kreek pārākumu tādējādi turnīru noslēdzot dalītā 5.-8.vietā. U-18 vecumgrupā brāļi Dobeļi ceturtdaļfinālā atzina Ukrainas dueta Boiko/ Svyrydov pārākumu un turnīru noslēdza dalītā 5.-8.vietā.

Sveicam puišus ar gūtajām uzvarām un pieredzi. Esam lepni, ka aug spēcīga jaunā pludmales volejbola paaudze.