RVS/LU, 2023./2024. gada sezonas, 2.tempa uzbrucēja Anna Cepurīte parakstījusi līgumu ar Beļģijas klubu "Volley Saturnus Michelbeke". Anna šajā gadā absolvēs vidusskolu, kā arī Rīgas Volejbola skolu un nākamajā sezonā jau izmēginās savus spēkus Beļģijā. Neizsakāmi lepojamies ar Annu un vēlam, lai izdodas viss iecerētais.

Zemāk lasi interviju ar Annu Cepurīti.

Kādas sajūtas pēc līguma parakstīšanas?
"Esmu ļoti priecīga, bet ir jūtams arī patīkams uztraukums, jo tā būs pirmā sezona ārzemēs. Pagaidām ir grūti iedomāties kā jūtīšos jaunā komandā pavisam citā valstī, bet esmu gatava izaicinājumiem un jaunajai pieredzei."

Spēlēšana ārzemēs,vai tas ir bijis tavs mērķis visas volejbolistes karjeras laikā? Cik daudz darba ir ieguldīts un kā izdevies aizsniegties līdz šim?
"Jā noteikti, vienmēr sapņoju par spēlēšanu ārzemēs augstāka līmeņa komandās, jo ticu ka tikai izejot no komforta zonas Tu vari attīstīties un augt. Kā arī vienmēr vēlējos izzināt dažādas valstis un iepazīt jaunus cilvēkus, paplašināt redzesloku un profesionālo pieredzi. Pat grūti iedomāties cik daudz darba ir ieguldīts līdz šim brīdim, spēlēju volejbolu gandrīz 12 gadus un piedzīvoju gan traumas, gan zaudējumus un emocionālās bedres. Bija brīži, kad gribējās nolaist rokas, taču turpināju ticēt, ka viss izdosies."

Ko zini par jauno klubu, tā treneriem un spēlētājām? Kad dosies uz Beļģiju?
"Komanda šosezon spēlēja Beļģijas 2.līgā un uzvarot to pacēlās uz 1.līgu, kur aizvadīs nākošo sezonu. Treneris ir ļoti jauks un draudzīgs, uzreiz sanāca atrast kopīgo valodu. Zinu, ka nebūšu vienīgā meitene no ārzemēm, komandai pievienosies vēl dažas leģionāres. Pēc līguma man jādodas uz Beļģiju augusta pirmajā nedēļā, gadījumā ja piedalīšos Eiropas čempionāta kvalifkācijā ar sieviešu izlasi, došos uz Beļģiju septembra sākumā."

Droši vien ir daudzi kas pielikuši roku, šo gadu laikā, tavai izaugsmei, bet gan jau ir vairāki kam varbūt vēlies teikt īpašu paldies?
"Visu šo gadu laikā man palīdzējā un atbalstīja daudz cilvēku. Īpašu pateicību vēlētos teikt saviem vecākiem un pirmajiem treneriem Svetlanai un Aleksandram Cepurīšiem, bez kuriem šis sapnis nebūtu piepildāms. Kā arī Natālijai un Jurijam Deveikusiem, Arvilam Keišam, Rolandam Ozoliņam, Milanam Bratičam, Andrejam Odinokovam, Pāvelam Seļivanovam, Kristapam Čerņavskim, Ingūnai Minusai, Ilmāram Pūliņam, Aleksandrai Misirovai un Latvijas sieviešu izlases trenerim Daniele Mario Kapriotti par ticību un ieguldīto darbu."

Ko ieteiktu volejbolistiem/tēm, kuriem arī ir sapnis par spēlēšanu ārzemēs?
"Jaunajai paaudzei es ieteiktu baudīt to ko dari un cītīgi strādāt treniņos, nekad nepadoties. Ja kaut kas nesanāk, nenolaist rokas, bet darīt līdz tam brīdim kamēr izdosies."