Rīgas Volejbola skolas/LU komanda 14.12.2022. plkst. 19:00 aizvadīs CEV Izaicinājuma kausa 2023 1/16 fināla mājas spēli pret Jedinstvo STARA PAZOVA komandu no Serbijas, kas norisināsies Daugavas sporta namā, Krišjāņa Barona ielā 107, Rīgā. Šī būs pirmā volejbola spēle, kas pēc ilgiem laikiem notiks mājīgajā un vēsturiskajā Daugavas sporta namā, tādēļ kopā centīsimies radīt īstus volejbola svētkus.  Nedēļu vēlāk, 21.12.2022. plkst. 20:00 pēc Latvijas laika, norisināsies abu komandu otrā spēle, kuru Rīgas Volejbola skolas/LU komanda aizvadīs izbraukumā Serbijā.

GAIDĀM VISUS KLĀTIENĒ, LAI PĒC ILGIEM LAIKIEM PIEPILDĪTU DAUGAVAS SPORTA NAMU, GAN AR VOLEJBOLU, GAN VOLEJBOLA LĪDZJUTĒJIEM  UN KOPĀ RADĪTU VĒL VIENUS VOLEJBOLA SVĒTKUS!

Pirmajā kārtā Rīgas Volejbola skola/LU komanda tikās ar VK Brusno no Slovākijas, divu spēļu summā RVS/LU izcīnīja uzvaru, tādējādi pārrakstot vēsturi un pirmo reizi iekļūstot CEV Izaicinājuma kausa nākamajā kārtā. Spēlē viesos tika gūta uzvara ar 3:0 (25:21, 25:20, 25:19), bet mājas spēlē ar 3:2 (25:18, 22:25, 24:26, 25:16, 15:6).

Līdz šim nevienā no gadiem Rīgas Volejbola skola/LU komandai nebija izdevies pārvarēt pirmo kārtu, bet šogad tas izdevās un ar nepacietību tiek gaidītas spēles pret Serbijas komandu. Serbijas komanda “Jedinstvo STARA PAZOVA” ir sava turnīra (Serbian Superleague) līderes ar 9 uzvarām 9 spēlēs un 25 punktiem atrodoties turnīra tabulas 1.vietā. Serbijas kausa izcīņā “Jedinstvo STARA PAZOVA”  iekļuvušas pusfinālā.

CEV Izaicinājuma kausā 2023 kopā startēs 60 sieviešu volejbola klubi no visas Eiropas. Sacensību formāts paredz vienu spēli mājās, otru izbraukumā, uzvarētājs divu spēļu summā iekļūst nākošajā kārtā.

Rīgas Volejbola skolas komandai šis ir jau ceturtais gads piedaloties CEV Izaicinājuma kausā. Doma piedalīties radās pirms četriem gadiem, kad komandu vadīja Andrejs Odinokovs un Pāvels Seļivanovs. Šogad ir nomainījies treneru sastāvs Rīgas Volejbola skolas/LU komandu vada itāļu speciālists Daniele Mario Caprotti (arī Latvijas sieviešu volejbola izlases un Latvjas U-17 meiteņu izlases treneris) kam palīdz jauns un perspektīvs treneris Arvils Keišs. Komandā ir notikušas nelielas izmaiņas spēlētāju sastāvā, komandai pievienojušās Megija Dambrehte un Anna Rīta, kas pagājušajā sezonā pārstāvēja RSU/ MVS komandu. Bet prom no komandas devušās Lāsma Ozola, kas studē un spēlē Beļģijā klubā “TRIXXO LVL GENK” un Vlada Pridatko, kas noslēgusi līgumu ar Austrijas klubu “TSV Hartberg”.

Rezultāti pagājušajās sezonās:

• CEV Izaicinājuma kausā 2022 pretinieces bija Hapoel KFAR SABA komanda no Izraēlas, abas spēles Covid-19 pandēmijas dēļ tika aizvadītas Izraēlā. Pirmajā spēlē piedzīvots zaudējums ar 0:3, otrajā spēlē zaudējumus ar 1:3.
  • CEV Izaicinājuma kausā 2021 pretinieces bija TJ “Ostrava” no Čehijas RVS/LU komanda, piekāpās TJ “Ostrava” klubam ar 1:3. Spēle viesos noslēdzās ar 3:0 par labu TJ “Ostrava”.
  • CEV Izaicinājuma kausā 2020 Rīgas Volejbola skolas pretinieces bija Bēkēščabas “Roplabda” SE komanda no Ungārijas. Mājas spēle noslēdzās 3:1 Bēkēščabas komandai par labu. Spēle Ungārijā noslēdzās ar rezultātu 3:0 Bēkēščabas komandai par labu.