No 7. Līdz 10. aprīlim Itālijas pilsētā Pordenone un tās piepilsētās norisinājās ikgadējs starptautisks volejbola turnīrs “Cornacchia World Cup”. Turnīrs norisinājās U-17 un U-19 grupās zēniem un meitenēm.  Šajā turnīra piedalījās Latvijas U-17 zēnu izlase, kuru turnīrā pārstāvēja 8 Rīgas volejbola skolas audzēkņi.

Māris Vensbergs par turnīru:

“Šajā turnīra izlēmām piedalīties, meklējot spēcīgas pārbaudes spēles pirms Eiropas čempionāta kvalifikācijas 2. kārtas spēlēm. Par turnīra līmeni liecināja plakāts ar Pasaules čempioniem Itālijas izlasi, kur no 14 spēlētajiem 11 piedalījušies šajā turnīrā kā spēlētāji jauniešu vecumā

U17 zēnu "Cornacchia World Cup" pārbaudes turnīrā piedalījās 16 komandas, kas tika izvietotas pa četrām grupām. Pordenones pilsētā Itālijas klubiem pretī stājās Portugāles, Austrijas un Šveices komandas, kā arī Latvijas U17 izlase. Grupas mačā pietika ar diviem uzvarētiem setiem, savukārt izslēgšanas spēles tika aizvadītas atbilstoši ierastajai kārtībai.

Grupā vispirms ar 2-0 un 2-1 pieveicam Itālijas klubus, bet otrajā dienā pārspējam Portugāles B komandu (2-0), izcīnot pirmo vietu. Divas no trīs grupas spēlēm pretinieks bija izteikti vājāks, kas deva iespēja spēlēt visiem spēlētājiem.

Ceturtdaļfinālā ar 3-0 (25:17, 25:14, 25:14) pārspējam Portugāles A komandu. Portugāļi savā grupā spēlēja ļoti azartiski un emocionāli, pateicoties divu līderu sniegumam. Šos spēlētājus ļoti veiksmīgi apturējām blokā, nedevām iespēju spēlēt uzņemšanā un ļoti labi izdevās noturēt disciplinētu pašiem savu spēli. Pusfinālā ar 0-3 (23:25, 28:30, 21:25) piekāpāmies "Tinet Prata" vienībai, kas Itālijas čempionātā savā vecuma grupā ieņem otro vietu. Izdevās paradīt ļoti labu spēli blokā un aizsardzībā visā spēlēs garumā, tomēr uzvaru itāļi sev nodrošināja ar mūsu neprecizitātēm citos elementos. Pirmajā setā pavirši izspēlējām 4-5 “freeball” un otrajā, trešajā setā itāļu agresīvā serve parādīja, kas pietrūkst mums servju uzņemšanā.

Sacensību trešajā dienā ar 3-0 (25:22, 25:20, 25:18) pārspējam "Verona Volley" un nopelnīja bronzas medaļas. Šo komandu jau bija izdevies papētīt, jo grupa spēles “Verona Volley” aizvadīja tajā pašā zālē, kur mūsu komanda. Spēle kvalitātes ziņā jau piekliboja un par šo spēli noteikti var teikt: labs rezultāts, ne tik labā spēlē.

Kopumā var teikt, ka turnīrs sportiskajā nozīmē bija ļoti noderīgs. Varbūt tikai palika vēlme uzspēlēt ar Šveices U18 izlasi, kas izcīnīja pirmo vietu, nezaudējot nevienu setu nevienā spēlē. Interesanti, ka šogad notiekošajā U-17 Eiropas čempionātā Šveice U-17 izlasi nav pieteikuši finanšu līdzekļi trūkuma dēļ.

Organizatoriskajā ziņā diemžēl par turnīru jāsaka – ne tik labi kā gaidīts. Spēle, dzīvesvieta un ēšana norisinājās dažādās vietās, vairāku desmitu kilometru attālumā viens no otra, un pārvietošanās vienmēr aizkavējās, gaidot pašus autobusus vai citas komandas. Milzīgu darvas pilienu itāļi sarūpēja ar apbalvošanas ceremoniju U-17 grupā. Vairākkārt aizkavējoties organizatoru autobusam, ieradāmies uz apbalvošanas ceremoniju tieši vienu minūti pēc tās beigām, nozogot spēlētājiem viņu izcīnītās emocijas un tiesības tikt apbalvotiem visiem kopā, citu spēlētāju, komandu un treneru priekšā. Jāsaka, ka manā pieredzē šāds ir pirmais gadījums, kad starptautiskā turnīrā netiek sagaidīta vai vismaz noskaidrots, kur atrodas trešās vietas ieguvēji.

Milzīgs paldies par organizatorisko palīdzību uz vietas turnīrā jāsaka Mārim Orupam.

Tāpat paldies spēlētāju vecākiem par finansiālo atbalstu un vecākiem kuri bija ieradušies klātienē atbalstīt kā arī visiem, kas sekoja līdzi tiešraidēm. Paldies arī LVF par finansiālo atbalstu."

20.-22. aprīlī Serbijā notiks Eiropas U17 čempionāta kvalifikācijas 2. kārta zēnu izlasēm. B grupā par divām ceļazīmēm uz finālturnīru cīnīsies Latvija, Serbija, Austrija un Vācija