Latvijas U-16 meiteņu izlase un U-17 zēnu izlase uzsākušas cīņu Eiropas čempionāta 1. kārtā. Meitenes devušās uz Krieviju, bet zēni sacenšas tepat - Daugavpilī.

Meiteņu izlasi vada Rīgas Volejbola skolas treneris Andrejs Odinokovs, bet viņa asistents ir Pāvels Seļivanovs. Abu treneru vadībā izlase ir devusies uz Anapu, kur sacentīsies ar Ukrainu, Krieviju, Igauniju, Poliju un Baltkrieviju. Piecu dienu laikā katra komanda aizvadīs 5 spēles, 1. vietas ieguvēja nodrošinās dalību Eiropas čempionātā, bet pārējās komandas turpinās cīņu par Eiropas čempionātu 2. kārtā. Vakar tika aizvadītas pirmās spēles, Latvijas izlase diemžēl atzina Ukrainas izlases pārākumu (0-3). Šodien mūsu meitenēm priekšā cīņa ar Baltkrievijas izlasi, rīt spēle pret Krieviju, 26. novembrī pret Poliju, bet turnīrs tiks noslēgts 27. novembrī ar spēli pret Igauniju.

Pēc vakardienas spēles ar savām pārdomām volejbols.lv mājas lapā dalījās izlases treneris A. Odinokovs: “Šodien mums bija pirmā spēle, un meitenes stresa situācijā pa īstam neparādīja to, ko mācēja. Grūti pateikt, kāpēc tā, taču uzbrucējas netika galā ar saviem pienākumiem. Bumba tika sista pāri ar trīcošām rokām, un, protams, atpakaļ nāca jau zaudēta punkta veidā. Tomēr bija labas epizodes un komandas gars ir arī mums. Jāiet uz priekšu, jo tā ir lieliska pieredze. Meitenes grib strādāt. Šodien laukumā neredzēju nevienu, kas to negrib.”

Pirms turnīra komanda aizvadīja sagatavošanās nometni uz kuru bija uzaicinātas 20 spēlētājas, no tām 11 spēlētājas no Rīgas Volejbola skolas. Pēc nometnes tika atlasītas 12 spēlētājas, kuras devās pārstāvēt Latviju, no tām RVS audzēknes - Alise Kjasile, Katrīna Krustkalne, Nikola Bērziņa - Martinova, Olga Kuzņecova, Kristīne Kramane, Elza Reknere, Margarita Mihailova, Laura Tiltiņa un Jekaterina Gordejeva

Zēnu izlasi trenē Guntis Atars, kurš ikdienā ir Poliurs/Ozolnieki treneris, bet pats kādreiz trenējies Rīgas Volejbola skolā pie trenera Aivara Liniņa, savukārt viņa asistents - Oskars Aizporietis. Zēniem turnīrs notiek Daugavpilī, kur mūsu izlasei pretī stāsies tās pašas komandas, kas meitenēm - Polija, Igaunija, Baltkrievija, Krievija un Ukraina. Arī zēni vakar aizvadīja pirmo spēli, tika izcīnīta uzvara 1 setā, bet visā spēlē nācās atzīt Baltkrievijas komandas pārākumu (1-3). Šodien mūsu puišiem priekšā spēle ar Ukrainu, rīt ar Poliju, 25. novembrī ar Krieviju, bet 26. novembrī pēdējā spēle ar kaimiņiem no Igaunijas.

Pirms došanās uz turnīru paplašinātajā sastāvā bija iekļauti 13 spēlētāji no Rīgas Volejbola skolas, bet konkurenci izturēja un šobrīd Daugavpilī spēle: Renārs Pauls Jansons, Niks Kristers Ērglis, Jēkabs Ekhards, Arsenijs Stepaņko, Eduards Karoševics un Jānis Bernards.

Vēlam veiksmi, izturību un nerimstošu cīņassparu abām izlasēm un to treneriem!

Aktuālajai informācijai par šiem turnīriem var sekot līdz LVFCEV un EEVZA mājas lapās.