Ar prieku varam paziņot, ka šī gada Rīgas Volejbola skolas un Murjāņu Sporta ģimnāzijas absolvents Kārlis Uģis Ābelītis nākamajā sezonā pievienosies Francijas A līgas klubam Saint -Nazaire Volley-ball Atlantique.

Kārlis volejbolu spēlē jau kopš pirmās klases. Trenera Jāņa Gasjūna pamudināts Kārlis sāka kaldināt volejbola prasmes treniņos Rīgas Volejbola skolā pie trenera Gata Vanaga. Trenera Gata Vanaga komandas sastāvā piedalījies Latvijas Jaunatnes čempionātos, Latvijas kausa izcīņās, dažādos starptautiskos turnīros izcīnot daudz godalgoto vietu. Vasarās piedalījies nometnēs pie trenera Aivara Liniņa.

14 gadu vecumā Kārlis iestājās Murjāņu Sporta ģimnāzijā kur, savas volejbola prasmes turpināja pilnveidot pie treneriem Laura Iecelnieka un Klāva Zaļkalna. Murjāņu Sporta ģimnāzijas sastāvā piedalījies Latvijas čempionātā vīriešiem, Credit24 meistarlīgā, Latvijas Kausa izcīņā. Aizvadītāja sezonā izcīnot 3.vietu Nacionālās līgas čempionātā vīriešiem un 4.vietu Latvijas čempionātā vīriešiem. Un vēl pa vidu tam vienu sezonu nospēlējis RTU rindās pie Raimonda Vildes.

Kārlis vairākkārtēji pārstāvējis Latviju dažāda vecuma jauniešu izlasēs Eiropas čempionātu kvalifikācijas sacensībās, kā arī ticis iekļauts Latvijas vīriešu izlases kandidātu sastāvā. Jauniešu izlasēs vairākkārtēji atzīts par labāko spēlētāju.

Kārlis panākumus guvis ne tikai klasiskajā volejbolā, bet arī pludmales volejbolā. 2020. gadā Laura Iecelnieka vadībā Eiropas U-18 pludmales volejbola čempionātā izcīnot 2.vietu.

Kā saka pats Kārlis: “Ieguldīts ir ļoti daudz, šī sezona bija pārpildīta ar spēlēm un treniņiem. Šobrīd ir pacilātas sajūtas, bet apzinos, ka mani sagaida smags darbs, lai sevi pierādītu. Vislielākais paldies jāsaka treneriem Laurim Iecelniekam un Klāvam Zaļkalnam kā arī vecākiem par lielo atbalstu.”

Sveicam Kārli ar nozīmīgo soli profesionālās karjeras virzienā, lai izdodas iejusties jaunajā komandā un ieguldītais darbs treniņos atmaksājas!