Zigmunds Skujiņš sacītu - kopš AURORAS dzimšanas nospolējušies 50 gadi. Puse gadsimta! Kad kopā ar Anitu un Aiju Gulbēm, un citām meitenēm (gribas joprojām saukt par meitenēm) spriedām, vai izdosies sapulcināt mūsdienu globālajā pasaulē izklīdušās - kura Spānijā, kura Holandē, Vācijā, Šveicē, Amerikā..., māca šaubas. Bet tās izklīda, redzot daudzas pazīstamas sejas sestdienas dienasvidū Vecrīgā sasveicinoties ar Sporta muzeja saimniecēm Agru Brūni un Baibu Purviņu. Ar daudzām nācās iepazīties no jauna, jo "laiks nospolējies", atstādams pēdas gan manā atmiņā, gan kādos sejas vaibstos. Saka, ka treneri atpazīstot savas audzēknes pēc kustībām. Neliksi taču šeit rādīt augšējo piespēli?!

Svētki sākās nevis ar oficiālajām runām (tās bija vēlāk), bet ar skaistu brīnišķīga baritona Naura Indzera un tastiņinstrumentālista Guntara Bernāta priekšnesumu. Nauris arī pārbaudīja, vai sportistēm locītavas nav ierūsējušas, vai kankanu var vēl uzdejot. Kad visi bija pielūguši sauli, piedziedot Naurim "O'Sole Mia", un tā atsaucās ar spožiem saules stariem pār Vecrīgas torņiem, sāka spolēt Pētera Cirkana no KaraWood dāvinātā retrospektīvā video un foto lente. Uz ekrāna aiztecēja nu jau padzīvojušo dāmu jaunības gadi uzvarās, zaudējumos, kam blakus soļoja prieki un pārdzīvojumi. Pazīstamais sporta komentētājs Anatolijs Kreipāns, kam pieder vārdi, ka trenera profesija ir viena no veselībai kaitīgākajām, aicināja ar klusuma brīdi godināt aizsaulē aizgājušos AURORAS trenerus Zigismundu Grogoļunoviču, Jāni Labucki, komandas menedžeri Gundegu Drēsku, ārstus Kārli Milleru, Borisu Fiksu, Olavu Kaiju, Silviju Zāli, sporta nama direktoru Jāni Ozolu.

LVF prezidents Jānis Buks savā uzrunā atzina, ka pašlaik Latvijas sieviešu volejbols atkal noripojis lejā pa FIVB reitinga kāpnēm un izteica cerību, ka kopējiem spēkiem to izdosies vēlreiz pacelt uz viļņa galotnēm, kā to savulaik izdarīja AURORAS treneri un meitenes, kā to šogad iespēja Igaunijas valstvienība, iekļūstot Eiropas čempionāta finālturnīrā.

AURORAI nav ne tuvu tādu panākumu, kā savulaik TTT, bet tomēr tā spēja pārpildīt sporta nama "Daugava" tribīnes, pieveikt slaveno "Uraločku", Maskavā kā līdzīgs ar līdzīgu cīnīties ar pasaules čempionēm kubietēm un rādīt mūsdienu jaunatnei, ka ar pašu mājās mūsu treneru izaudzinātām spēlētājām ar sūru treniņu darbu, neatlaidību un ticību var aizsniegties līdz zvaigznēm.

 

"AURORAS" izveidotājs un pirmais treneris Andris Kļaviņš