Šajā nedēļas nogalē, 9. aprīlī, jau 15. reizi norisināsies skolu volejbolu sacensības Lāses Kauss. Sacensības tradicionāli notiek Rīgā, Skonto hallē, Emīla Melngaiļa ielā 1. Sacensību atklāšana paredzēta plkst. 10:45, bet pēc tam visas dienas garumā sekos dažādas aktivitātes. Šogad Lāses Kausa finālā sacentīsies123 komandas, kuru sastāvā spēlēs 1353 sportisti.

Par daļu no šiem volejbola svētkiem ir kļuvusi arī labāko sporta skolu un treneru apbalvošana. Latvijas Volejbola federācija katru gadu izsludina konkursu, kurā dalību var pieteikt visas sporta skolas, kuras realizē volejbola apmācības programmu. Labākie tiek noteikti un apbalvojumi pasniegti četrās nominācijās - labākā sporta skola, kura realizē volejbola apmācības programmu, labākais zēnu volejbola treneris, labākais meiteņu volejbola treneris un labākais jaunais treneris (treneris, kura darba stāžs nav lielāks par 5 gadiem). Lai noteikti uzvarētājus tiek ņemti vērā vairāki faktori, piemēram, izcīnītās vietas Latvijas Jaunatnes čempionātā, dalībnieki dažādu izlašu sastāvos, dalība vietējos un starptautiskos turnīros, rīkotās treniņnometnes u.c.

Rīgas Volejbola skola jau vairākus gadus ir uzvarējusi nominācijā labākā volejbola skola, kā arī katru gadu RVS treneri tiek pie apbalvojumiem kādā no  treneru nominācijām. Šis gads nebūs izņēmums, arī šogad Rīgas Volejbola skola ir atzīta par labāko volejbola skolu, savukārt nominācijā labākais zēnu treneris 3. vietu ir izcīnijis RVS treneris Aivars Liniņš, bet nominācijā labākais meiteņu treneris 3. vietu ieņēma Viktorija Korbuta. Zīmīgi, ka Viktorija pirms gada tika atzīta par labāko jauno treneri.

Aicinām visus rīt uz Skonto halli!