Aizgājušajā piektdienā, 9. aprīlī, no Tenerifes atgriezās Rīgas Volejbola skolas pludmales volejbola audzēkņi ar treneri Atvaru Vildi, kuri bija devušies uz 25 dienu ilgu treniņnomenti. Par šādu iespēju, doties uz treniņnometni, jāsaka liels paldies Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam, kas balstoties uz Rīgas Volejbola skolas bērnu un jaunatnes pludmales volejbola attīstības programmu 2021.-2025.gadam, sedza daļu brauciena izdevumus. Vairāk par to kā pagāja treniņnometne un par spilgtākajiem brīžiem tajā trenera Atvara un audzēkņu komentāros, treneris Atvars:

“Divdesmit piecas dienas paskrējušas ļoti ātri, lai arī pietrūka māju sajūta, laika apstākļi un iespējas, ko piedāvā Tenerife neatstāj vienaldzīgus, līdz ar to tas ir pamats, lai atgrieztos tur jau nākamajā sezonā un gatavotos sezonai siltajās zemēs.

Kopumā visā šajā periodā darbojāmies ļoti profesionāli, izstrādājot dienas kārtību un ievērojot to. Ikdiena sastāvēja no 3 treniņiem - rīta rosmes un diviem treniņiem. Katru rītu, arī brīvdienās, plkst.:7:30 devāmies rīta rosmē - skrējiens gar pludmali, pelde okeānā, lokanības treniņš un sava veida meditācija, kas ļāva jauniešiem vizualizēt sevi dažādos volejbola paņēmienos. Neiztikām arī no pārgājieniem, jo divas reizes jau plkst.:6:10 devāmies vietējā kalna virsotnē vērot saullēktu. Varenākais kāpiens bija nometnes beigās, kur vietējo kalna virsotni iekarojām pēc 1h un 40 minūtēm - priekš mums tas bija izaicinājums.

Otrajā treniņā uzsvars tika likts uz pludmales volejbola paņēmienu tehnisko izpildījuma uzlabošanu. Savukārt vakara treniņā uzsvars tika likts uz spēļu treniņu, kurā pilnveidojām dažādas spēles epizodes. Vēlāk arī sparingi ar vietējiem spēlētājiem.

Jauniešiem šis bija pirmais, tik ilgs, pārbaudījums prom no mājām - ārvalstīs, ārpus komforta zonas, kad katram jārūpējas par sevi pašu un komandas biedriem, taču visi izturēja un prieks, ka ir redzams progress ne tikai kā spēlātājiem un sportistiem, bet arī kā personībām.

Neapšaubāmi pieredze un labas emocijas ir tas, kas paliks atmiņā no šīs nometnes. Treniņš kopā ar citu valstu sportistiem, iespēja redzēt pludmales volejbola “milžus” trenējoties blakus mums, vērot viņus treniņprocesā - tas nenotiek katru dienu. Noteikti, ka katram no mums radās pārdomas redzot norvēģu un čehu labākos pludmales volejbolistus trenējoties vienā pludmalē ar mums.

Domāju, ka esam gatavi jaunajai sezonai, protams, ka ir palikuši ''robi'' sagatavošanās procēsā saistībā ar situāciju valstī, bet esmu optimistisks un darīsim visu, lai rādītu savu labāko sniegumu pludmales laukumos šajā sezonā. Iespējams jau pavisam drīz pirmais atbildīgais starts U22 Eiropas Čempionātā Austrijā.”

Leo: “No brauciena man visvairāk patika: apkārtējā daba, iespēja redzēt pasaules labāko volejbolistu treniņus, kā arī treniņu grafiks. Šajā treniņnometnē sapratu, ka jāpalielina lēciena augstums un jāuzlabo serve, kā arī sāku vairāk strādāt pie pieejas bumbai un plaukstas pagriešanas katiem.”

Dāvis: “Nometnē patika labie laikapstākļi un sadarbība starp treneri, it īpaši pēdējās dienās. Gribētu domāt, ka nometnes laikā uzlaboju savu serves uzņemšanu un apakšējo piespēli, bet vēl ir par agru tā teikt. Blakus mūsu laukumiem trenējās arī vairāki zināmi pludmeles volejbolisti, piemēram Schweiner/Perusic un Mol/Sørum, ar kuriem uztaisīju arī foto. Pēdējā nedeļā bija 2 brīvdienas, kurās apmeklējam "Monkey Park" un uzkāpām blakus esošā kalna virsotnē.”

Olivers: “Nometne bija jauna iespēja sevi pilnveidot kā sportistam, ar tādu mērķi arī uz to braucu. Ieguvu daudz informācijas, padomus par spēli, tas, manuprāt, bija pats labākais nometnē. Kopumā viss patika. Sākumā bija dažas neskaidrības, bet nākamreiz braucot viss jau būs skaidrs un varēšu koncentrēties tikai uz treniņu procesu.”

Esam priecīgi par piešķirto finansējumu, finansiālais atbalsts no departamenta, ļāva audzēkņiem sagatavoties sezonai pludmales volejbolam atbilstošos laikapstākļos, vēlam veiksmi visos sezonas startos un kā arī ceram, ka nākošgad izdosies aizvadīt tikpat kvalitatīvu nometni!