Aizgājušajās brīvdienās norisinājās Latvijas Jaunatnes čempionāta finālsacensības U-19 vecumgrupas volejbolistiem. Lai cīnītos par čempionu titulu, Rīgas Volejbola skolā tikās labākās 6 Latvijas komandas – Rīgas Volejbola skola (G. Vanags), Daugavpils BJSS 1.komanda (F.Naidjonoks), Daugavpils BJSS 2.komanda (A.Adamovičs), Minusas Volejbola skola (A.Reliņš), Cēsu pilsētas Sporta skola( Ģ.Mārtiņsons), Jēkabpils Sporta skola (M.Obrumanis/R.Obrumanis).

Pirmajā pusfināla spēlē starp RVS (G.Vanags) un Daugavpils BJSS 2.kom. pārāki par mata tiesu katra seta galotnē izrādījās viesu komanda no Daugavpils, spēli uzvarot ar 3:0 (26:24, 25:23, 27:25). Līdz ar to noskaidrojās, ka par 3.vietu cīnīsies RVS (G.Vanags) komanda, turpretī par 1.vietu Daugavpils BJSS 2.kom.

Otrajā pusfinālā ar 3:1 (25:18, 25:12, 20:25, 25:10) Daugavpils BJSS 1.komanda pārspēja Minusas Volejbola skolu, tādējādi, noskaidrojās, ka finālā tiksies abas Daugavpils komandas, turpretī par bronzu cīnīsies abas Rīgas komandas.

Bronzas spēlē ar 3:0 (25:21, 25:20, 26:24) uzvaru izcīnīja Rīgas Volejbola skolas Gata Vanaga volejbolisti. Par labāko spēlētāju Gata Vanaga komandā tika atzīts Jānis Teikmanis.

Turpretī zelta spēle starp abām Daugavpils komandām izvērtās spraiga, lai noskaidrotu čempionus bija nepieciešams 5.sets, kurā Daugavpils BJSS 2.komanda ņēma virsroku, izcīnot čempionu titulu.

Rīgas Volejbola skolas 4.zonas spēlētājs Ivars Tabors par spēlēm un sezonas noslēgumu: “Mēs šīm spēlēm gatavojāmies brīvi un bez lieka stresa, jo mūsu treneris Gatis Vanags uzstāja, lai mēs kā komanda šo pēdējo sezonu atceramies kā jautru un emociju bagātu piedzīvojumu nevis ilgtermiņa darba dienu. Panākuma atslēga bronzas spēlē pret MVS noteikti bija emocijas un cīņas spars, kuras mēs rādījām gan pusfinālā, gan spēlē par 3.vietu. Mēs, kā komanda vēlējāmies jaunatnes čempionātu un pēdējo spēli tajā noslēgt uz pozitīvas nots. Protams, ka sākotnēji mūsu galvenais čempionāta mērķis bija 1.vieta, bet uzskatu, ka nospēlējām un parādījām ļoti labu pusfināla sniegumu un esmu ļoti priecīgs ar komandu arī par 3.vietas iegūšanu, jo tomēr šis panākums bija izaicinājumu pilns un kā jau minēju iepriekš esmu ļoti priecīgs par šādu sezonas nobeigumu.

U-19 vecumgrupā spēlē 2004./2005. gadā dzimuši zēni, 2004. gadiem šī ir noslēdzošā sezona Latvijas Jaunatnes čempionātā un jau augustā tiks absolvēta Rīgas Volejbola skola.

“No visiem šiem gadiem RVS protams paliks atmiņā mans pirmais RVS treneris Aivars Liniņš un viņa neaprakstāmi ģeniālie joki un spēja attīstīt jauniešus gan fiziskā, gan emocionālā veidā. Protams vēlos arī pateikt lielu paldies Oskaram Aizporietim un Gatim Vanagam par izcilu sadarbību vairāku gadu laikā un par ticību man un pārējiem džekiem, ka mēs gribam un varam tiekties tālāk pēc saviem mērķiem. Pēc skolas pabeigšanas es labprāt turpinātu spēlēt volejbolu vai nu EVL vai nacionālā līga, ja spēšu volejbolu apvienot ar universitāti, bet pagaidām varu teikt, ka es ļoti gribu turpināt spēlēt volejbolu,” teica Ivars Tabors par Rīgas Volejbola skolā pavadītajiem gadiem.

Rīgas Volejbola skolas (J. Janišonis) U-19 komandai 10.vieta Latvijas Jaunatnes čempionāta 2022./2023. gada sezonā.

Apsveicam abas U-19 komandas ar izcīnītajām vietām un sezonas noslēgumu, tiekamies izlaidumā!