Treneri  Andris Vitauts Kļaviņš un Jana Ļeļeva ar audzēknēm atgriezušies no Portugāles, kur piedalījās lielākajā Eiropas volejbola turnīrā. Treneris A.V. Kļaviņš dalās iespaidos par piedzīvoto:

Tāpat kā senie portugāļu jūras braucēji mūsu jaunās volejbolistes devās drosmīgā ceļojumā šķērsām un pāri Eiropai, lai sacenstos ar vienaudzēm lielākajā Eiropas jaunatnes volejbola salidojumā. Ekonomisku apsvērumu dēļ, ar „Turkish Airlains” nokļuvām Stambulā, lai nākamajā dienā lidotu pāri visai Eiropai līdz Atlantijas okeānam. Delegācijas vadītāja Valda Egles, treneru Andra Vitauta Kļaviņa un Janas Ļeļevas uzraudzībā bija četras komandas, trīs vecuma grupās. Espinho pilsētiņā rīkotās „ AMB Volei CUP” sacensības tiek atzītas par lielāko turnīru Eiropā, jo šogad vairākās vecuma grupās piedalījās 250 komandas no Spānijas, Kanādas, Angolas, Brazīlijas, Portugāles, Latvijas un citām valstīm. Turnīra organizātori ir četru Olimpisko spēļu dalībnieki Miguels Maija un Joa Brenha. Atliek apbrīnot projekta realizētājus, jo sacensības notika pēc FIB noteikumiem, nevis saīsinātas versijas. Bumbas lidoja no agra rīta līdz vēlam vakaram, komandām steidzoties uz autobusiem, kuri nepārtraukti kursēja starp daudzām pilsētas sporta hallēm un laukumiem.

Spēļu slodze bija milzīga, jo MINI meitenītes 23 spēles aizvadīja atklātos laukumos 30 grādu karstumā, bet kadetēm bija vēl vairāk ko turēt, jo startējām divās vecuma grupās. Iepriecināja mūsu MINI komanda - Elizabete Antane, Marta Gaveika, Līva Egle, Glorija Sokolovska, Elīna Feierābende, Līva Trinīte un Arlita Marta Vilde, uzvarot savā apakšgrupā. Tikai mazliet pietrūka, lai iekļūtu galvenajā finālā. Otrajā finālgrupā meitenes izcīnīja otro vietu, kas kopvērtējumā deva 8.vietu 26 komandu konkurencē. Uzvarēja „Sao Caetano” no Brazīlijas. Arī otra MINI vienība - Daniela Dārta Rampa Rampāne, Marta Markeviča, Marta Bērziņa, Sofja Kutepova, Katrīna Zaiceva, Elīna Šulce, Laura Šmite, būdamas gados jaunākas, turējās godam.

U-15 grupā Veronika Dubinova, Lāsma Ozola, Katrīna Paula Krustkalne, Marlēna Davidoviča, Annija Alise Ledaine, Daniela Rihtere, Kristiāna Blumere un Ludmila Kovaļevska uzvarēja apakšgrupu, bet ceturtdaļfinālā zaudēja Porto klubam, izcīnot 6. vietu 34 komandu vidū. Uzvarēja Madrides „Cambados”, finālā uzveicot Porto klubu.

Lai iegūtu pieredzi, jau pieminētā komanda, papildināta ar Kristīni Krūmiņu un Agnesi Urbani cīnījās arī U-17 grupā. Izcīnījām 7.vietu. 31 pretendentu vidū labākās bija spānietes no „Calzadas”kluba.

Neraugoties uz lielo sacensību slodzi, paspējām izjust Atlantijas okeāna viļņu spēku, izbaudīt brīnišķīgā atklātā baseina vilinājumu, izlēkāties turnīra atklāšanas ritmos, izbraukt ar kuģīti pa Duro upi līdz okeānam, apbrīnot Porto stacijas senās sienas freskas, katedrāles, pieminekļus Vasko de Gamas laikabiedriem.... Un, protams, neiztikām bez lielo iepirkšanās centru un apbrīnas vērtā tirgus apmeklējuma. Kā nu bez tā, jo bija jāizvēlas kāds suvenīrs no tālās zemes, ar ko iepriecināt savus vecākus vai vectētiņu, kas katru dienu ved uz treniņu. Savukārt treneri guva jaunas atziņas, ieguva paziņas, dzivojot kopā ar brazīliešiem, labāk iepazina savas meitenes grūtībās, kas neizbēgami ir šāda ceļojuma līdzbiedri.

Obrigada! Paldies! Saucām viesmīlīgajiem portugāļiem, bet Rīgas lidostā, pirms krist vecāku apskāvienos, skandējām -„nekur nav tik labi kā mājās!”