Viņas vārds ir Jūlija, viņa ir no Ukrainas un viņas aizraušanās ir volejbols. Šobrīd viņa mācās par volejbola treneri, lai iegūtu labāku pieredzi viņa ERASMUS programmas ietvaros izvēlējusies pus gadu pavadīt Latvijā, studējot Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā. Studiju ietvaros viens mēnesis jāpavada praksē un to Jūlija izvēlējusies darīt Rīgas Volejbola skolā pie treneres Natālijas Deveikusas.

Rīgas 60. vidusskolā, kur treniņus vada trenere Deveikusa, ierodamies saulainā pēcpusdienā, kad treniņš ir MT-3 grupai, jeb meitenēm, kuras dzimušas 2003. - 2005. gadā. Šajā dienā paredzēts kārtot fiziskos normatīvus. Treniņa sākumā trenere Deveikusa meitenēm izstāsta, kas paredzēts šajā treniņā un sākas iesildīšanās. To vada Jūlija, trenere Deveikusa saka, ka Jūlija ar visu tiek galā ļoti labi un ir pārliecināta, ka viss tiks izdarīts kā nākas. Prakses pirmajās nedēļās Jūlija vairāk vēroja treniņus, bet tagad, kad tiek aizvadītas prakses pēdējās nedēļas, viņa jau vada treniņus gan jaunākajām, gan vecākajām treneres Deveikusas grupām. Jūlija bija kopā ar komandu arī sacensībās "Mārupes Kauss", kur treneres Deveikusas komanda izcīnīja 1. vietu.

Vērojot Jūliju darbībā rodas pārliecība, ka viņai patīk darboties ar bērniem, lielākoties viņa ir stingra un prasīga, bet dažreiz viņa arī pajoko, kas trenētajām meitenēm ļoti patīk.

Pati Jūlija saka, ka ar pavadīto laiku Latvijā ir ļoti apmierināta un uzskata, ka pieredze, kas iegūta gan Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā, gan Rīgas Volejbola skolā viņai noderēs atgriežoties dzimtenē. Arī ar sadzīves apstākļiem Latvijā viss ir kārtībā, tikai varētu būt nedaudz siltāks, smaidot piebilst Jūlija.

Novēlam Jūlijai pabeigt studijas un veiksmīgu volejbola treneres karjeru!

Foto galeriju no treniņa iespējams apskatīt šeit.