2019.gads vēsturē paliks ar zīmīgu faktu – Rīgas Volejbola skolas meiteņu izlase pirmo reizi piedalījās un uzreiz arī izcīnīja Latvijas kausu 2019.

Sacensībās kopā startēja 7 komandas – Rīgas Volejbola skola, VK Jelgava/LLU, Mārupes SC, RSU/MVS, Latvijas Universitāte, SK Babīte, MSĢ. Kā pagājušā gada Latvijas čempionāta uzvarētājas, RVS meitenes sacensības sāka no 1/2fināla, kur sacentās ar RSU/MVS komandu, bet otrā 1/2finālā tikās Jelgava/LLU un Mārupes SC. Abās cīņas labāki izrādījās Baltijas līgā spēlējošie klubi – RVS un Jelgava/LLU.

Par tradīciju jau kļuvis, ka fināla spēles gan sievietēm, gan vīriešiem notiek īsi pirms Ziemassvētkiem, Daugavas sporta namā. Šogad tika izraudzīts 22.decembris, Latvijas Volejbola federācija bija parūpējusies par īstiem volejbola svētkiem.

Spēli labāk iesāka Andreja Odinokova un Pāvela Seļivanova trenētās meitenes, kas uzvarēja pirmajos divos setos, pēc kuriem likās, ka trešais sets būs tikai formalitāte, bet kā jau tas bieži volejbolā gadās, spēle izvērtās par īstu piecu setu trilleri. Trešais sets tika aizvadīts līdzīgi, seta beigās RVS meitenēm bija mačbumba, kura netika izmantota, kas savukārt deva papildus enerģijas lādiņu jelgavniecēm, kas uz šī viļņa uzvarēja arī ceturtajā setā. Piektā seta pirmā puse iesākās līdzīgi, ar spēcīgiem un netveramiem sitieniem apmainījās RVS līdere Marta Kamēlijas Levinska un Jelgavas diagonāles spēlētāja Līva Sola. Seta otrajā pusē nelielu pārsvaru ieguva RVS meitenes, punktu spēlei ar netveramu gremdservi pielika uz maiņu nākusī RVS spēlētāja – Vlada Pridatko.  Par mača rezultatīvāko spēlētāju kļuva – Marta Kamēlija Levinska, kas uzreiz pēc spēles tika apbalvota arī kā 2019. gada Latvijas labākā volejboliste.

Apsveicam gan komandu, gan trenerus ar vēsturisko panākumu!