Vakar, 14.12, Rīgas Volejbola skola/LU komanda ar 0:3 (19:25, 16:25, 16:25) CEV Izaicinājuma kausa 1/16 fināla spēlē piekāpās spēcīgākajam Serbijas klubam Jedinstvo Stara Pazova. Prieks, ka RVS/LU spēlētājas spēja parādīt savu raksturu un pakutināt nervus pretiniecēm. Soli pa soliem ejam uz augšu. Atbildes spēli RVS/LU komanda aizvadīs 21.12. izbraukumā Serbijā.

Cēlāja Elza Reknere: “Tiešām liels prieks, ka spējām turēties līdzi vismaz seta sākumos, beigās pretinieces uzspieda ātrāku spēli, mazāk pieļāva kļūdas un līdz ar to seta galotnēs izvirzījās vadībā.”

Pirmos setu RVS/LU komanda iesāka ar 5 punktu vadību. Lieliski blokā nospēlēja Junora Vagele gūstot piekto punktu. Nākamajās izspēlēs viesu komanda rezultatīvi nospēlēja uzbrukumā, spējot rezultātu izlīdzināt 8:8. Tomēr seta galotnē serbietes izvirzījās vadībā, ko spēja noturēt līdz seta beigām. Pirmais sets noslēdzās 25:19 Serbijas kluba labā.

Otro setu rīdzinieces atkārtoti iesāka pārliecinoši, Reknerei izpildot divus eisus pēc kārtas rezultāts 3:0. Risinoties interesantai spēlei laukumā serbietes panāca 5:5. Vadībā rīdzinieces atkal izvirzīja Anna Rīta, apstādinot pretinieces blokā. Vairākas rezultatīvas epizodes pēc kārtas viesu izpildījumā un jau 10:13 rīdzinieces nokļuva iedzinējos. Nākamajās izspēlēs RVS/LU guva 6 punktus, setam noslēdzoties par labu viesiem 25:16.

Trešā seta sākumā atšķirībā no pirmajiem diviem setiem vadībā ar 4:0 izvirzījās Serbijas komanda. Punktu pa punktam gan izdevās viesu rezultātu sadeldēt panākot vairs tikai -2. (7:9), tomēr pretinieces sajuta draudus un spēja atkal atjaunot ievērojamu pārsvaru 8:14. Seta galotnē veiksmīgas Kramēnas serves ļāva gūt vairākus punktus, bet trešais sets noslēdzās tāpat kā otrais ar 25:16 par labu viesu komandai.

Tādējādi pirmajā savstarpējā spēlē uzvaru ar 3:0 (25:19, 25:16, 25:16) izcīnīja Jedinstvo Stara Pazova.

Par labāko spēlētāju RVS/LU komanadā tika atzīta komandas kapteine Kristīne Kramēna. Turpretī Serbijas komandā cēlāja Marija Miljeviča.

Liels paldies par skaļo atbalstu visiem klātesošajiem Daugavas sporta namā un arī tiem kas vēroja spēles tiešraidi un atbalstīja attālināti.

Serbijas komanda “Jedinstvo STARA PAZOVA” ir sava turnīra (Serbian Superleague) līderes ar 9 uzvarām 9 spēlēs un 25 punktiem atrodoties turnīra tabulas 1.vietā. Serbijas kausa izcīņā “Jedinstvo STARA PAZOVA” iekļuvušas finālā.

Pirmajā kārtā Rīgas Volejbola skola/LU komanda tikās ar VK Brusno no Slovākijas, divu spēļu summā RVS/LU izcīnīja uzvaru, tādējādi pārrakstot vēsturi un pirmo reizi iekļūstot CEV Izaicinājuma kausa nākamajā kārtā. Spēlē viesos tika gūta uzvara ar 3:0 (25:21, 25:20, 25:19), bet mājas spēlē ar 3:2 (25:18, 22:25, 24:26, 25:16, 15:6).