Aizraujošā Baltijas līgas ½ finālā spēlē  starp RVS/LU un TK "Kaunas" VDU uzvaru guva RVS/LU komanda, tādējādi nodrošinot vietu Baltijas līgas finālā. Fināla pretinieces tiks noskaidrotas šodien, 27.februārī plkst. 18:00 spēlē, kur tiksies TalTech/Tradehouse pret TU/Bigbank.

Pirmo setu TK "Kaunas" VDU komanda iesāka ar servi, taču vadībā izvirzījās RVS/LU komanda gūstot pirmo punktu. Rīdzinieces visa seta garumā spēja noturēt pārsvaru setu uzvarot ar 25:18.

Otro setu pārliecinošāk uzsāka Lietuvietes, gūstot trīs punktus pēc kārtas, taču lēnām rīdzinieces spēja pietuvoties un  ņemt virsroku, lielāko seta daļu atrodoties vadībā ar +4 +5. Seta galotnē pieļautās kļūdas ļāva pretiniecēm izlīdzināt rezultātu un lika nervozēt rīdziniecēm. Lieliskā spēlē aizsardzībā un uzbrukumā ļāva RVS/LU komandai gūt uzvaru 2. setā ar 26:25.

Arī trešajā setā rīdzinieces rādīja savu pārākumu  vienu brīdi esot vadībā ar +7. Tomēr pie šāda rezultāta RVS/LU komandas galvenais treneris Andrejs Odinokovs  veica dubultnomaiņu, laižot laukumā diagonāles spēlētāju Vladu Pridatko un saspēles vadītāju Olgu Kļukeviču. Lietuvietes izmantoja iespēju un ar vairākiem veiksmīgiem uzbrukumiem un kļūdām no RVS/LU komandas puses spēja rezultātu izlīdzināt (17:17). Tālāk spēle risinājās punkts punktā, taču pašā galotnē pārākas bija RVS/LU spēlētājas. Pēdējo punktu spēlei pielika Kristīne Kramēna ar lielisku uzbrukumu no ceturtās zonas, noslēdzot setu ar rezultātu 27:25.

“Prieks par komandu, ka grūtajos apstākļos šādi varam spēlēt,” pēc mača teica RVS/LU galvenais treneris Andrejs Odinokovs. “Šodien labi spēlējām, taču arī pretinieces bija spēcīgas. Uzdevums bija noturēt savu spēli. Viss nenostrādāja, jo lietuvietes izcili spēlēja aizsardzībā, bet mēs tur palīdzējām, un labi uzņēma serves. Trešajā setā bija eksperimenti, kas nesanāca, un labi, ka uzvarējām trijos setos.”

RVS/LU komanda šajā spēlē demonstrēja lielisku spēli uzbrukumā un pašaizliedzīgu spēli aizsardzībā.

Rezultatīvākā spēlētāja šajā spēlē bija Amanda Nikola Ērgle gūstot 17 punktus, 11 punktus pievienoja komandas kapteine Kristīne Kramēna, ar 10 punktiem statistikā atzīmējās Katrīna Paula Krustkalne, 7 punktus guva Terēze Hrapāne, 5 punktus guva Lāsma Ozola, bet pa vienam punktam pievienoja Elza Reknere un Vlada Pridatko.

26.februārī ceturtdaļfinālā RVS/LU komanda pārliecinoši ar 3:0 (25:16,25:15,25:17) uzvarēja Audentes SG/NK vienību no Igaunijas, un nodrošināja vietu ½ finālā.

Finālā spēle jau rīt plkst. 15:00, tās tiešraidi skaties Sportacentrs.com TV kanālā un internetā.