21.februārī Rīgā, Olimpiskajā sporta centrā, notiks cīņa par Superkausu vīriešiem un sievietēm pagājušās sezonas labāko komandu izpildījumā.

Ierobežotais sacensību kalendārs epidemioloģisko nosacījumu dēļ šosezon nav ļāvis noskaidrot Latvijas kausa ieguvējus. Kausa finālu laiks tika atcelts par mēnesi, taču situācija valstī veselības jomā nebija mainījusies, un Latvijas kausu pie sevis vēl gadu glabās “RTU Robežsardze”/“Jūrmala” vīriešiem un “Rīgas Volejbola skola” (RVS) sievietēm.

Ideja par Superkausa organizēšanu decembrī radās Jūrmalas un Jēkabpils vīriešu klubiem. Ārkārtējās situācijas dēļ valstī ne visi klubi, kas bija pieteikti Latvijas kausa izcīņai un pat Baltijas līgām, drīkstēja spēlēt volejbolu. Tāpēc Superkausā tika saskatīta alternatīva iespēja atgādināt par sporta veidu un aizvadīt cīņas komandām, kuras drīkst trenēties un spēlēt.

RVS/LU treneris Andrejs Odinokovs par gaidāmo spēli: "Mūsu komandai, ka arī parējām sieviešu komandām, sagatavošanās šajā sezonā, bija apgrūtināta COVID -19 pandēmijas dēļ, bet pateicoties RVS vadībai un meiteņu velmei nepadoties pandēmijai, mēs izdarījām visu, lai saglabātu sevi kaujas formā.  Sākotnēji treniņi notika ārā, pēc tam, kad bija nokārtotās visas formalitātes, turpinājām trenēties zālē. Mums ļoti paveicās, ka mums ir tādi treniņu apstākļi un tādas meitenes. Mēs ļoti gaidījām iespēju pārbaudīt sevi spēles apstākļos un gribam pierādīt sev un pārējiem, ka mēs esam labākā komanda Latvijā!"

"Ar komandu trenējamies jau kopš ārkārtas situācijas pasludināšanas katru dienu, lai gan, līdz šim tas bija nepilnas komandas sastāvā, tagad jau pie mums ir arī pievienojušās atpakaļ arī nepilngadīgās meitenes. Treniņos daudz strādāts pie tehnikas un tieši komandas saliedēšanas, par ko jāsaka paldies mūsu treneriem, kas uz katru treniņu meklē jaunus, interesantus uzdevumus. Komandā atmosfēra ir ļoti laba, viena otru atbalstam, palīdzam, sapurinam, ja nepieciešams. Lai gan spēļu pieredze šajā sezonā ir ļoti maza, esam pateicīgas, ka kaut kas tomēr notiks un gatavojamies Superkausam," par gatavošanos Superkausam saka RVS/LU komandas kapteine Kristīne Kramēna.

Rīgas Volejbola skolas/ Latvijas Univeristātes komandai pretiniekos stāsies Volejbola klubs "Jelgava". Spēles sākums plkst. 17:00. Uzreiz pēc šīs spēles norisināsies arī vīriešu Superkausa izcīņā, kurā VK “Jēkabpils Lūši” spēlēs pret “RTU Robežsardze”/“Jūrmala” šīs spēles sākums plkst. 19:30. Abas spēles tiks translētas Latvijas Televīzijas kanālā LTV7.

Vairāk informācijas- volejbols.lv