Rīgas Volejbola skolas/ Latvijas Universitātes komandu nākamajā sezonā vadīs treneris Milans Bratičš. Pagājušajā sezonā galvenā trenera pienākumus Milans pildīja Rumānijas klubā "Universitatea Cluj" vadot vīriešu komandu, sezonu iepriekš ieņēma Austrijas sieviešu kluba ASKÖ Volksbank Purgstall galvenā trenera amatu, kā arī strādājis ar Serbijas un Zviedrijas klubiem. Zemāk lasi interviju ar treneri.

Kāpēc izvēlējies strādāt Latvijā?

Mana izvēlē doties strādāt uz Latviju bija jau pēc pirmā kontakta ar komandas pārstāvjiem. Es redzēju un dzirdēju, ka sistēma klubā ir ļoti laba, un man šis likās ļoti labs projekts. Pēc sliktās pieredzes iepriekšējās sezonās, mans pirmais nosacījums šai sezonai bija strādāt "veselīgā" sistēmā ar labu organizāciju un lielu spēlētāju bāzi, un RVS/ LU ir klubs, kuram tas viss ir, tāpēc lēmums tika pieņemts ātri.

Vai kādreiz jau esi viesojies Latvijā? Un ko vari pateikt par uzturēšanos Latvijā līdz šim?

Šī ir mana pirmā reize Latvijā, bet draugi ir stāstījuši cik skaista ir Rīga, un varu arī pats to tagad apstiprināt. Pagaidām esmu patiešām apmierināts ar to, kā viss notiek, un tas apliecina, ka esmu pieņēmis labu lēmumu.

Kā pats esi iejuties jaunajā klubā un ko vari teikt par spēlētājām?

Cilvēki no kluba visi ir jauki un cenšas novērst iespējamās problēmas, pat pirms es pats pamanu, ka tās varētu pastāvēt, tāpēc ir ļoti augsts profesionālais līmenis organizācijā, kas pēdējos gados Eiropā ir ļoti reti sastopams. Tāpat esmu ļoti apmierināts ar savu treneru korpusu un domāju, ka šosezon varam paveikt ļoti labas lietas.

Komanda ir jauna, ar ļoti labām fiziskajām īpašībām un arī tehniskajām, protams, spēlētājām ir vajadzīgs laiks, lai apgūtu jaunas lietas un manu trenera stilu, taču viņas ir patiešām čakli strādājošas meitenes, un viņas adaptējās daudz ātrāk, nekā es varētu iedomāties. Tāpēc par šo esmu patiesi priecīgs. Meitenes nāk uz katru treniņu kā īstas profesionāles un ir gatavas strādāt un apgūt jaunas lietas, tāpēc es esmu ļoti laimīgs.

Šajā nedēļas nogalē aizvadīsiet pirmo pārbaudes turnīru, pie kā līdz šim esiet strādājuši un ko sagaidiet no šī turnīra?

Mēs joprojām esam gatavošanās sākuma fāzē, tāpēc kājas joprojām ir smagas, taču mēs jau piestrādājām pie spēlei nepieciešamajām pamata lietām un taktiskajiem jauninājumiem, un šajā nedēļas nogalē dosimies uz draudzības turnīru Igaunijā. Taču spēlēsim kā izslēgšanas spēļu finālā arī tāpēc, ka arī meitenēm ir jāparāda sava kvalitāte spēlēs un diemžēl visas nevaram noturēt pamatsastāvā, tāpēc viņām ir iespēja cīnīties par vietu. Šajā turnīrā visiem atvēlēsim gandrīz vienādu laiku laukumā, lai spēlētājām pietiktu laika sevi parādīt. Dažām spēlētājām arī ir nelielas traumas, bet ceru, ka drīz viss būs kārtībā un pagaidām izskatās, ka nekas nopietns, bet mums jābūt uzmanīgiem, sezona ir patiešām gara.

Kādi ir 2023./ 2024. gada sezonas mērķi?

Šīs sezonas mērķi un tas, ko sagaidām vispirms ir attīstīt katru spēlētāju individuāli un izaugt kā komandai. Veikt uzlabojumus un kļūt labākiem katru dienu un pēc katra treniņa. Es vienmēr esmu cilvēks, kurš runā par attīstību dienu no dienas, un, ja mēs to spēsim, rezultāti būs. Tāpēc sākumā mums jābūt apmierinātiem ar to, kā spēlējam, un tad arī noteikti būs rezultāti. Sezona ir gara, aprēķinos, iespējams, 50-60 spēles, tāpēc mums ir laiks darīt visu, kas nepieciešams, lai sasniegtu labāko sniegumu, kad tas būs vissvarīgākais. Es vienmēr saku spēlētājām skatīties uz sezonu kā uz maratonu, nevis kā uz 100 m sprintu, un mēģināt būt labākam katrā šī maratona metrā.

RVS/LU komanda jau no 16.augusta ir uzsākusi aktīvu gatavošanos jaunajai sezonai un jau šajā nedēļās nogalē no 09.09.-10.09 dosies uz Igauniju, lai piedalītos pirms sezonas pārbaudes turnīrā.

Spēļu grafiks:

09.09 plkst. 15:00 – RVS/LU vs Audentes SG