Nedēļas nogalē sāksies 2020./2021.gada Baltijas līgas sezona, kurā startēs arī  Rīgas Volejbola skolas/Latvijas Universitātes sieviešu komanda, treneru Andreja Odinokova/Pāvela Seļivanova vadībā.

Arī šīs līgas norisi ir pamainījusi esošā situācija valstī un pasaulē, ņemot vērā visus COVID 19 ierobežojumus, sezonas sākumā Latvijas komandas tiksies tikai savā starpā, neuzņems viesu komandas no Igaunijas un Lietuvas. Bez RVS/LU komandām līgā startē vēl trīs Latvijas komandas – VK “Jelgava”, VK “miLATss” un RSU/MVS, divas Lietuvas komandas – TK “Kaunas”-VDU un Alytaus “Prekyba-Parama”, bet no Igaunijas trīs komandas – Audentes SG/NK, TalTech/Tradehouse un TU/Bigbank.

Pirmā spēle RVS/LU komandai bija paredzēta šo sestdien, Daugavpilī,  pret VK “miLATss”, bet spēle tika atcelta, tādēļ pirmā spēle mūsu komandai būs svētdien, 04.10., Jelgavā – Jelgavas novada sporta centrā, Aviācijas ielā 8, plkst.:12:00 pret VK “Jelgava”.

Rīgas Volejbola skola šajā sezonā ir sākusi sadarbību ar Latvijas Universitāti, par to vairāk, RVS direktors K.Čerņavskis: “Uzskatu, ka sadarbība ar Latvijas Universitāti ir liels un nozīmīgs solis Rīgas Volejbola skolai. Turpmāk talantīgākajiem audzēkņiem pēc vidusskolas absolvēšanas būs iespēja turpināt startēt RVS komandās un to veiksmīgi savienot ar studijām Latvijas Universitātē, jeb veidot duālo karjeru. Tāpat sadarbība paredz, ka Latvijas Universitātes komanda, kas startē Latvijas čempionātā kļūst par mūsu fārmklubu. Tas nodrošina iespēju talantīgākajām LU spēlētājām spēlēt augstākā līmenī, savukārt mūsu spēlētājas, kuras vēl nav gatavas spēlēt Baltijas līgā, varēs iegūt lielāku spēļu praksi Latvijas čempionātā. Pagaidām sadarbība paredzēta tikai talantīgākajām meitenēm, bet ticu, ka šis projekts sevi labi apliecinās un tad līdzīgu sadarbību varēsim veidot arī puišiem.”

Latvijas Universitātes Sporta servisa vadītāja Uģa Bisenieka komentars par uzsākto sadarbību: "Kopējā sadarbība ir pareizais solis, kas palīdz sportistam attīstities pilnvērtīgi un sasniegt augstākas virsotnes gan sportā, gan dzīvē! Mūsu piemērs ir labs sākums pilnvērtīgākam sporta sistēmas modelim valstī."

RVS/LU šajā sezonā startēs arī Latvijas čempionātā un Latvijas Kausā. Par gatavību jaunajai sezonai, treneris A.Odinokovs: ”Komanda sezonai sāka gatavoties augusta sākumā, liels darbs bija veltīts fiziskai sagatavotībai. Septembrī piesaistījām vairāk bumbas - individuālas tehnikas pilnveidošanai, ka arī aizvadījām divus pārbaudes turnīrus, abos turnīros ieņēmām 2.vietu.

Komandai piesaistījām jaunas un perspektīvas spēlētājas no RVS, kā arī izveidojās laba sadarbība ar Latvijas Universitāti, kurā arī ir ļoti motivētas spēlētājas. Pamata spēlētāju kodols paliek gandrīz nemainīgs, izņemot diagonāles pozīciju, kur Martas Levinskas vietā spēlēs Katrīna Krustkalne vai Vlada Pridatko, pagaidām Vladai ir rehabilitācija pēc traumas, uz doto brīdi nedaudz pietrūkst saspēle šajā pozīcija. Meitenes ļoti gaida pirmās spēles, lai varētu sevi realizēt!”

Kā ziņojām iepriekš, arī šogad komanda startēs CEV izaicinājuma kausā. Pretiniekos ielozēta TJ Ostrava komanda no Čehijas. Izbraukuma spēle paredzēta 12.novembrī, bet mājas spēle 25. novembrī. Jācer, ka situācija ar COVID-19 uzlabosies un šīs spēles varēs aizvadīt droši un bez starpgadījumiem.

Sekosim līdz esošo situācijai, saistībā ar COVID-19 izplatību pasaulē, un to kā tiks organizētas izbraukuma un mājas spēles gan Baltijas līgā, gan CEV izaicinājuma kausā, ziņosim vēlāk.

Veiksmi meitenēm un treneriem jaunajā sezonā!

Komandas sastāvs 2020./2021. gada sezonai:

1. Elīna Zvaigzne

2. Lāsma Ozola