25. un 26. novembrī, Daugavas Sporta namā, sieviešu volejbola komanda Rīgas Volejbola skola/Latvijas universitāte, treneru Andreja Odinokova/Pāvela Seļivanova vadībā aizvadīs divas Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) Izaicinājuma kausa spēles pret TJ “Ostrava” komanda no Čehijas.

Izaicinājuma kausā šogad startēs 27 sieviešu volejbola klubi no visas Eiropas. Sacensību formāts paredz vienu mājas spēli un otru izbraukumā. Uzvarētājs divu spēļu summā iekļūst nākamajā kārtā, ja spēļu attiecība ir neizšķirta, tad pēc otrās spēles tiek spēlēts zelta sets, kas nosaka uzvarētāju konkrētajā pārī. Šoreiz ņemot vērā esošo situāciju pasaulē un salīdzinot to gan Latvijā, gan Čehijā, abpusēji vienojoties, tika nolemts, abas spēles aizvadīt Latvijā, ievērojot virkni piesardzības pasākumus.

Rīdzinieces šajā sezonā ir aizvadījušas piecas spēles Baltijas līgā no kurām trijās ir svinēta uzvara, spēļu prakse līdz šīm sezonā nav bijusi liela, bet  komandas treneris Andrejs Odinokovs uzskata, ka komanda ir ļoti labi motivēta: “Meitenes ir ļoti noskaņojušās šīm spēlēm un ļoti grib uzvarēt! Komanda mērķtiecīgi gatavojās, pēc zaudējuma pēdējā spēlē TalTech komandai mēs izdarījām vajadzīgos secinājumus un ieviesām korekcijas. Šajā posmā pietrūkst sacensību prakse, jo Baltijas Līga ir apstājusies. Mēs ļoti labi saprotam, ka tikai ar treniņiem nepietiek, ir vajadzīgas spēles, paldies Jelgavas komandai kā arī RSU - Latvijas izlases trenerei Ingunai Minusai par to, ka piekrita nospēlēt pret mums divas pārbaudes spēles pirms CEV kausa.

Čehijas komanda ir profesionāls klubs, mēs esam izpētījuši viņu spēles un spēlētājus, ar to mums palīdz Aivis Kokins no Jēkabpils. Skaidrs, ka mēs nevaram trenēties tik lielā apjomā kā to dara pretinieces, bet uzskatām, ka kompensējam to ar maksimāli pareizu darbu.

Mums ļoti paveicies, ka abas spēles mēs spēlējam mājas, ļoti žēl, ka bez līdzjutēju klātbūtnes, tā būtu liela dāvana visiem skatīties tāda ranga sacensības klātienē. Esmu pārliecināts, ja nebūtu pandēmija, tad tribīnes būtu pilnas un tas būtu ļoti liels atbalsts mums, bet protams cilvēku veselība ir pirmajā vietā. Diemžēl, COVID -19 dēļ nevaram piesaistīt Vladu Pridatko un pārējās jaunās meitenes kurām vēl nav 18 gadi.

Mums ir liels gods pārstāvēt Latviju un Rīgu šāda ranga sacensībās! Mūsu lielākais sapnis uzvarēt un es esmu pārliecināts, ka mēs izdarīsim visu lai tas notiktu!”

Čehijas komandai sagatavošanās izaicinājuma kausam bijusi sarežģīta. Covid-19 ierobežojumu dēļ treniņi varējuši notikt tikai ārā, taču tad rasta iespēja doties uz tuvumā esošo kaimiņvalsti Poliju, kur treniņi tika aizvadīti iekštelpās.

Rīgas komanda CEV Izaicinājuma kausā startē otro gadu pēc kārtas, pagājušajā gadā komanda tikās ar  Bēkēščabas “Roplabda” SE komandu no Ungārijas. Abās spēlēs tika piedzīvots zaudējums, mājas spēlē 1:3, izbraukuma spēlē 0:3. Neskatoties uz zaudējumiem, tika gūta ļoti vērtīga pieredze.

Kalendārs:

25.11.  pl.19:00   SN Daugava  Rīgas Volejbola skolas/Latvijas universitātes – TJ “Ostrava”  - Sportacentrs TV

26.11.  pl.19:00    SN Daugava   Rīgas Volejbola skolas/Latvijas universitātes – TJ “Ostrava” - Sportacentrs TV

Mediju akreditācijas veidlapa CEV izaicinājuma kausam ( jāaizpilda līdz 23.11. plkst. 18:00) - https://bit.ly/2UIHeA3

Vairāk informācijas - šeit (cev.eu)