No 14.09.-18.09. Rīgas Volejbola skola/O-Sands pludmales volejbolisti Dāvis Teteris ar Oliveru Bulgaču pārstāvēja Latviju U-19 pasaules čempionātā, Turcijā. Kopā ar volejbolistiem uz čempionātu devās treneris Atvars Vilde. Latviju šajā pasaules čempionātā pārstāvēja vēl viens Latvijas duets Kristians Fokerots (O-Sands) un Gustavs Auziņš (Cēsu PSS/MSĢ).

Vietu čempionāta pamatturnīrā bija jāizcīna kvalifikācijas kārtā, kurā Olivers ar Dāvi bija izlikti ar 32. numuru. Tika aizvadītas trīs spēlēs no kurām divās bija nepieciešami trīs seti, lai noskaidrotu uzvarētāju.

Pirmā kvalifikācijas spēle tika aizvadīta pret amerikāņiem Hurst/Blanchette, trīs setu cīņā, gūta uzvara ar 2:1 (15:21, 21:17, 15:9). Otrajā spēlē mūsējie tikās ar nīderlandiešiem Senger/ Groenewold spraigā trešā seta galotnē izdevās noturēt minimālu pārsvaru un spēlē  gūt uzvaru ar 2:1 ( 21:17, 14:21, 15:13). Un arī noslēdzošajā kvalifikācijas kārtas spēlē ar 2:0 (23:21, 21:11) izdevās pārspēt Ungārijas pāri Udvarhelyi/Polgár.

Trīs uzvaras kvalifikācijas kārtā ļāva iekļūt pamatturnīrā, kur pirmajā spēlē pretī stājās turku pāris  Kur/Tur, pirmais sets pakutināja nervus, bet puiši spēja gūt uzvaru 22:20, otrajā setā jau bija redzams mūsējo pārākums un gūta uzvara ar 21:12. Otrajā spēlē pret Kazahstānas duetu Ryukhov/Todorov pārliecinoša uzvara ar 2:0 (21:15, 21:13). Trešajā spēlē ar pārliecinošu 2:0 tika apspēlēti Denilson/ Rafael no Mozambikas, un vieta 1/8finālā nopelnīta.

1/8finālā ar 2:1 (21:19, 19:21, 17:15) tika uzvarēti Oliva/Westphal no Čehijas un sasniegts ceturtdaļfināls, kur pretī stājās poļu duets Czachorowski/Lejawa, ko arī divu setu cīņā izdevās pārspēt ar rezultātu  (21:19, 21:14).

Pusfinālā Dāvis ar Oliveru no troņa gāza pasaules U19 čempionus Arturu Kanē un Teo Rotāru no Francijas ar rezultātu 2:1 (21:12, 14:21, 15:7), kuri čempionātā bija izlikti ar otro numuru.

Uzvara nozīmēja, ka finālā būs jātiekas ar otru Latvijas duetu Kristianu Fokerotu/ Gustavu Auziņu. Tādējādi pirmo reizi vēsturē U-19 pasaules čempionāta finālā par pirmo vietu cīnījās divi vienas valsts dueti. Pirmajā setā ar rezultātu 21:16 pārāki bija Fokerots ar Auziņu un arī otrajā setā Bulgačam ar Teteri neizdevās ņemt virsroku, setam noslēdzoties 21:17 par labu Fokerotam un Auziņam. Sveicam gan Oliveru, gan Dāvi, gan Kristianu, gan Gustavu, gan treneri Atvaru Vildi ar neaizmirstamu turnīru un augstajiem panākumiem.

Divi lieliski Latvijas dueti pasaules U-19 vecumgrupas čempioni un vicečempioni. Ko vēl vairāk var vēlēties?

Paldies puišiem par sagādātajām emocijām, lieliskajiem rezultātiem un neaizmirstamu čempionātu. Mēs ar Jums lepojamies! Malači!