Latvijas Volejbola federācijas (LVF) valde pieņēma lēmumu par Latvijas čempionātu 2019./2020.gada sezonas slēgšanu, čempionus nepasludinot, tomēr vietu sadalījumu nosakot pēc regulārā čempionāta rezultātiem.

Ņemot vērā koronavīrusa Covid-19 epidēmiju un valsts pārvaldes noteiktos ierobežojumus, LVF valde pirmdien pieņēma lēmumu pabeigt 2019./2020. gada sezonas “Credit24” Meistarlīgas Latvijas čempionātā vīriešiem, Latvijas čempionātā sievietēm un Nacionālās līgas sacensībās, nerīkojot izslēgšanas spēles.

Komandu secība aizvadītajā sezonā tiek noteikta pēc to ieņemtajām vietām pamatturnīrā, bet “Credit24” Meistarlīgas Latvijas čempionātā vīriešiem – pēc “Credit24” Meistarlīgas pamatturnīra rezultātiem.

Latvijas čempionātā sievietēm RVS meiteņu izlase ierindojas 2.vietā, bet Nacionālajā līgā vīriešiem RVS zēnu izlase ierindojas 8.vietā.

Kā arī Latvijas Volejbola federācija ir lēmusi noslēgt Latvijas jaunatnes čempionātu bez rezultātiem. Latvijas Volejbola federācijas valde konsultējoties ar LVF Jaunatnes komisiju nolēma 2019./ 2020. gada čempionātu noslēgt bez vietu sadalījuma noteikšanas. Šis lēmums attiecas uz Jaunatnes čempionātu un Pavasara kausa izcīņu.

Tāpat atcelts ir arī 13. Baltijas sporta skolu/klubu čempionāts, kura norise tika plānota maija sākumā meiteņu konkurencē Latvijā un Igaunijā zēnu konkurencē. Šajās sacensībās piedalās Lietuvas, Latvijas, Igaunijas četras labākās sporta skolu/klubu komandas U17 vecuma grupā gan zēniem, gan meitenēm. Kopumā 12 meiteņu un zēnu komandas.

Šobrīd interešu izglītība, tātad arī sporta treniņi, jaunajai paaudzei ir liegta, visa uzmanība jākoncentrē uz pielāgošanos tālmācības modelim, vispārīgās un pamata izglītības iegūšanai. Tiklīdz būs atcelta ārkārtējā situācija valstī un atcelti ierobežojumi pulcēties, tā ikviens ir aicināts atsākt savas volejbola un pludmales volejbola gaitas. Vasarā, ja situācija būs uzlabojusies un sportošana atkal tiks ļauta, tiks organizēti Latvijas Jaunatnes pludmales volejbola čempionāts trijās vecuma grupās un Vasaras spēles volejbolā.

Latvijas Volejbola federācija - http://volejbols.lv/