21. februārī, Rīgā, Olimpiskajā sporta centrā par Superkausa ieguvējām kļuva Rīgas Volejbola skolas/Latvijas Universitātes komanda, kas spraigā, nervus kutinošā piecu setu cīņā pārspēja VK "Jelgava" komandu, kas visu spēli rādīja ļoti lielu pretestību.

Pirmajā setā pārākas bija jelgavnieces, kas visa seta garumā izņemot pirmo punktu, bija vadībā. Rīdzinieces šajā setā pieļāvā 10 kļūdas, kas ļāva Jelgavniecēm viegli gūt uzvaru setā ar 25:21.

Otro setu RVS/LU komanda arī iesāka nepārliecinoši. Jelagvnieces guva 7 punktu pārsvaru un RVS/LU komandas galvenais treneris Andrejs Odinokovs bija spiest veikt nomaiņas, laukumā laižot saspēles vadītāju Olgu Kļukeviču, diagonāles spēlētāju Vladu Pridatko un pirmā tempa uzbrucēju Gintu Vedļu. Maiņas atmaksājās un RVS/LU komanda guva vairākas punktus pēc kārtas, deldējot jelgavnieču pārsvaru. Pie rezultāta 22:22 laukumā nāca Ginta Vedļa, kas ar ace servi izvirzīja savu komandu vadībā seta galotnē. Taču nedz Jelgavas, nedz RVS/LU komanda negrasījās padoties, sets noslēdzās ar Līgas Plātes sitienu autā pie rezultāta 32:31 RVS/LU labā. Plātes kļūda ļāva RVS/LU komandai uzvarēt setu ar 33:31.

Trešo setu rīdzinieces iesāka ar 4 punktu pārsvaru, taču pretinieces saņēmās un pārņēma vadības grožus gūstot 5 punktus pēc kārtas izvirzoties vadībā ar +1. Arī turpmākajās izspēlēs dominēja Jelgavnieces neļaujot RVS/LU komandai izvirzīties vadībā. Sets noslēdzās ar 25:20 Jelgavas komandas labā.

Ceturto setu pārliecinošāk iesāka Jelgavnieces noturot +3 pārsvaru. Tomēr pēc rezultātā 6:9, RVS/LU komandai izdevās gūt 7 punktus pēc kārtas lieliski blokā darbojoties Lāsmai Ozolai, kas guva 3 blokus, uzbrukumā veiksmīgas bija Kramēna un Pridatko. Punktu ceturtajam setam pielika Amanda Nikola Ērgle, RVS/LU komandai uzvarot setu ar 25:16.

Piekais sets iesākās ar RVS/LU vadību 8:1, likās, ka jau kauss kabatā. Tomēr Jelgavnieces negrasījās tik viegli padoties. Vairākas kļūdas RVS/LU komandai uzbrukumā un pretinieču lieliskā spēle uzbrukumā un rezultāts jau 10:10. Uzvaru setā un visā spēlē ar sesto mačbumbu guva Kristīne Kramēna, kas izpildīja netveramu uzbrukuma sitienu.

“Pēc 8:1 jau domājām, ka tas arī būs viss, taču pēc tam nevarējām nokārtot punktu gūšanu, pielaidām pretinieces līdzās, bet beigās ar emocijām tikām līdz galam un uzvarējām. Šī mums bija pirmā spēle trīs – četru mēnešu laikā, un neveiksmes mača sākumā es norakstītu uz to. Ir vajadzīga spēļu pieredze, lai uzreiz uzsāktu kārtīgi spēlēt. Šī bija laba iesildīšanās pirms Baltijas līgas izšķirošajām cīņām. Domāju, ka būsim gatavas tur nospēlēt kārtīgi.” LTV7 tiešraides laikā pēc spēles teica RVS/LU komandas kapteine Kristīne Kramēna.

“Pirms mača meitenēm teicu, ka jāspēlē sava spēle, bet tikai epizodiski to atradām. Spēle gāja kā pa viļņiem, un meitenes pašas brīžiem nesaprot, kāpēc tā. Mēģinājām viņas uzkurbulēt, veicām taktiskās maiņas, no kurām dažas nostrādāja, dažas nē. Runājot par līderiem izšķirīgajos brīžos, zinājām, ka kapteine ir priekšā un viņa visu izdarīs. Tomēr paši kļūdījāmies aizsardzībā. Piektajā setā bija četras bumbas, kuras paši nepacēlām. Zināju, ka “Jelgava” var spēlēt labāk, un mēs psiholoģiski varbūt pēc 8:1 domājām, ka tūlīt beigsim maču, bet pēkšņi rezultāts jau ir 10:10.” pēcspēles komentārā teica Andrejs Odinokovs

Par labāko spēlētāju RVS/LU komandā tika atzīta Vlada Pridatko, kas arī bija spēles rezultatīvākā spēlētāja gūstot 28 punktus.

Šajā nedēļas nogalē no 26.-28. februārim RVS/LU komanda dosies uz Tartu, Igauniju, kur norisināsies Baltijas līgas finālturnīrs. Ceturtdaļfinālā “Rīgas Volejbola skola’’/ “Latvijas Universitāte” spēkosies ar “Audentes SK/NK” vienību. Spēles tiešraide būs skatāma sportacentrs.com