Valdība lēmusi izsludināt ārkārtas stāvokli valstī no 9.novembra līdz 6. decembrim. Šis ārkārtas stāvoklis būtiski atšķiras no pavasarī izsludinātā, jo ievērojot dažādus nosacījumus organizēts treniņu process ir atļauts.

Sporta treniņi, tai skaitā interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmas ietvaros, tiek organizēti ārtelpās, individuāli vai attālināti, ievērojot, ka:

  • ārtelpās vienā treniņu grupā vienlaikus pulcējas ne vairāk kā 10 audzēkņi, neskaitot treneri, un netiek izmantotas ģērbtuves. Ja to pieļauj āra sporta norises vietas kapacitāte, vienlaikus var notikt vairāku grupu darbs, tām nekrustojoties;
  • treniņi iekštelpās notiek individuāli (viena sporta speciālista vadīta nodarbība vienam audzēknim vai audzēkņiem, kuri dzīvo vienā mājsaimniecībā) ievērojot 2m distanci, kā arī vienai personai nodrošinot ne mazāk kā 10 m2 platību.

Visas grupas, kurās ir vairāk par 10 sportistiem, tiks dalītas pēc attiecīgā trenera ieskatiem, nodrošinot noteikto treniņu skaitu nedēļā.

Papildus šim treneri aktīvi organizē individuālos treniņus iekštelpās.

Sporta pasākumi ārkārtējās situācijas laikā tiek atcelti, izņemot starptautisko olimpisko sporta federāciju sporta sacensību kalendārā iekļautās sporta sacensības pieaugušo izlašu sportistiem, kā arī komandu sporta spēļu starptautisko un augstāko līgu sporta sacensības, kurās piedalās tikai PILNGADĪGI profesionāli sportisti. Jāuzsver, ka šie pasākumi norisinās BEZ SKATĪTĀJIEM!

Tāpat jāuzsver, ka valdība jau no 3. novembra noteikusi, ka izglītības iestādes koplietošanas telpās ir jāvalkā mutes un deguna aizsegu. Ienākot Rīgas Volejbola skolā obligāta mutes un deguna aizsega lietošana.

Esam piesardzīgi, saudzējam savu veselību, ievērojam visus drošības pasākumus un turpinām būt fiziski aktīvi!