Vakar, 21.12. pludmales volejbolisti Dāvis Teteris un Olivers Bulgačs un viņu treneris Atvars Vilde atgriezās no Pasaules U-19 un U-21 čempionāta, kas no 6.12. līdz 19.12 norisinājās Taizemes pilsētā Puketā.

U-19 izcīnīta 25 vieta.

Teteris/Bulgačs pret Max/Iglesias (Čīle) 0:2 (18/21), (17/21).

Teteris/Bulgačs pret Huster/Wust (Vācija) 0:2 (19/21), (14/21).

Teteris/Bulgačs pret Vilso/Pedro (Brazīlija) 0:2 (9/21), (20/22).

U-21 izcīnīta 17.vieta.

Teteris/Bulgačs pret Giuliano/Portillo (Paragvaja) 2:1 (21/17), (23/25), (15/6).

Teteris/Bulgačs pret Keeter/Barnes (ASV) 2:0 (25/23), (21/16).

Teteris/Bulgačs pret Mateus/Zuliani (Brazīlija) 0:2 (14/21), (14/21).

Teteris/Bulgačs pret Dillier/Colomb (Šveice) 0:2 (15/21), (21/23).

“Uz katru spēli mēs gatavojāmies vienādi, tas ir, uzejot uz laukuma gribam parādīt savu labāko sniegumu tā, lai pēc tam pašiem ir prieks un interese kļūt labākiem. Protams, pret katru pretinieku taktika ir citādāka, taču punkts paliek nemainīgs- nospēlēt savu spēli ar brīvu prātu, emocijām un pēc iespējas mazāk kļūdām. Pirms spēlēm man nav nekādi rituāli, tieši pretēji, es mēģinu mazāk domāt par spēli, lai nerastos lieks uztraukums. Personīgi klimata maiņa man nelikās, ka būs tik ietekmējoša, jo, kad ieradāmies Taizemē bija silts. Tāds pats siltums bija arī pavadot pirmo treniņu, taču nebiju domājis, ka spēles laikā būs tik traki. Mūsu gadījumā pirmā spēle bija dienas vidū, tieši vislielākajā karstumā. Jau pēc pirmajiem punktiem spēki bija izsīkuši. Patraucēja arī tas, ka lidojot uz Taizemi, mums atcēla lidojumu, tāpēc tur nokļuvām dienu vēlāk un bija mazāk laika pielāgoties klimatam. Tas arī noteikti ietekmēja mūsu rezultātu U19, kur, manuprāt varējām nospēlēt labāk.

Savukārt uz U21 mēs bijām ļoti labā gatavībā, bijām pieraduši gan pie karstās temperatūras, gan laika maiņas. Tomēr uz pēdējām spēlēm uzradās nogurums, kas uzreiz ietekmēja rezultātu uz laukuma. Visspožāk atmiņā paliks tas, ka pārstāvēt Latviju aizbrauca nevis 3 volejbola komandas ar saviem treneriem, bet gan aizbrauca Latvijas izlase, kur visi bija ļoti saliedēti un draudzīgi viens ar otru. Vēl atmiņā paliks pati Taizeme, kur ir pavisam citi cilvēki un apkārtējā vide, ēdiens utt.” komentāru sniedz Dāvis Teteris.

Treneris Atvars Vilde uzsver: "Šis bija liels izaicinājums, laika zonu maiņa +5 stundas, neierasts klimats, pielāgoties no ziemas uz vasaru nebūt nebija viegli. Pirmais izaicinājums jau bija nokļūšana līdz Taizemei, slikto laika apstākļu dēļ, izlidošanas dienā lidmašīnas no Rīgas lidostas nepacēlās, visu dienu pavadījām lidostā. Šī situācija radīja satraukumu, tomēr mūsu pašu operatīvā rīcība un  lidostas darbinieku rīcība, ļāva jau nākamajā dienā sešos no rīta  doties ceļā, tas gan nozīmēja, ka Taizemē ieradāmies dienu vēlāk. Jāsaka paldies arī turnīra organizatoriem, kas deva informāciju, ka arī citām komandām ir problēmas ar nokļūšanu Taizemē. Tā kā citas komandas bija pilnīgi iestrēgušas un uz turnīru nevarēja ierasties, mēs no U-19 kvalifikācijas kārtas uzreiz jau tikām pamatturnīrā, kas automātiski garantēja 3 spēles. Līdz ar to sapratām, ka minimālais spēļu skaits abās grupās kopā ir 6 spēles, kurās varam rādīt savu labāko sniegumu. U-21 vecumgrupā tikām izslēgšanas spēlēs, kas pieplusoja vēl vienu spēli.

Pirms turnīra galvenais mērķis bija izkļūt no kvalifikācijas kārtas U-19 grupā un tad cīnīties tālāk jau pamatturnīrā, šis tika izpildīts. Tomēr tālākie mērķi vēl līdz galam neizdevās. Turnīrs rādīja to, jo ilgāk atradāmies Taizemē, jo labāku sniegumu spējām rādīt, kas nozīmē to, ka ja būtu ieradušies nedēļu pirms turnīra, tad varbūt arī U-19 turnīrā spētu rādīt labāku sniegumu. Pirms spēlēm mēģinājām atrast spēles video, lai varētu pretinieku izanalizēt, tas arī izdevās ņemot talkā Youtube.

Kopumā esmu apmierināts ar sniegumu ko rādījām laukumā, nevienu brīdi nebijām vājāka komanda nekā citi un likām rēķināties ar mums ikvienai komandai kas nāca pretī, varbūt nedaudz pietrūka veiksmes, bet jebkurā gadījumā tā bija lieliska pieredze, kas deva lielu atspērienu tālākajam darbam treniņos, lai labāk sagatavotos U-21 turnīram.

U-21 turnīrs mums pirms brauciena bija domāts kā pieredzes turnīrs, tomēr sanāca tā, ka parādījām labāko sniegumu un pārsteidzām arī pludmales volejbola lielvalstis ar spēju pretoties viņiem. Šajā turnīrā izcīnījām divas uzvaras pret ASV un Paragvajas komandu. Pret ASV aizvadījām diez gan stabilu spēli, lai gan emocionāli, gan fiziski tā nebija vieglākā no spēlē. Paragvajas komanda bija krietni fiziski spēcīgāka par ASV komandu, šeit jāvelta lieli komplimenti puišiem, kas spēja saņemties, rādīt savu raksturu un rādīt savu labāko šī turnīra spēli. Trešo spēli aizvadījām pret Brazīliju, kas ir pludmales volejbola lielvalsts, cīnījāmies tomēr otrajā setā nedaudz pietrūka. Grupā ieņēmām 2. vietu, kas nozīmēja, ka pretī stāsies Šveice, šveicieši visos spēles elementos bija labāki, un diemžēl piedzīvojām zaudējumu, bet guvām milzums lielu pieredzi.

Čempionāts bija noorganizēts ļoti labā līmenī, un tikai tos labākos vārdus varu veltīt organizatoriem, no kuru puses saņēmām ļoti lielu atsaucību visās jomās. Esam ieguvuši neatsveramu pieredzi pavadot 20 dienas citā valstī, izkāpām ārā no komforta zonas, ieguvām jaunus kontaktus ar citu valstu pārstāvjiem, puiši ieguva ne tikai spēles pieredzi, bet arī dzīves pieredzi. Turnīra laikā trenējāmies 2 reizes dienā, vienu no treniņiem aizvadot kopā ar citu valstu pārstāvjiem, laiku izmantojām lietderīgu ieguldot daudz darba. Saku lielu paldies visiem, kas atbalstīja, turēja īkšķus par mums un juta līdzi,” aizvadīto čempionātu komentēja treneris Atvars Vilde.

Paldies puišiem un trenerim par cīņassparu un sagādātājām emocijām.