Informējam par mācību maksām, kā arī par to, kas jau izdarīts no 2019. gada septembra, kad maksa tika ieviesta.

Lēmums Rīgas domē par mācību maksas ieviešanu tika pieņemts 2019. gada 10. jūlijā, bet Rīgas Volejbola skolas treneri par plānu ieviest mācību maksas tika informēti jau 2019. gada maijā. Treneru uzdevums bija informēt savus audzēkņus un viņu vecākus.

Mācību maksas apmērs ir 25.00EUR mēnesī un lai veiktu maksājumu, ir nepieciešama kvīts. 2019. gadā kvītis tika drukātas un nodotas audzēkņu vecākiem ar treneru starpniecību, bet sākoties 2020. gadam kvītis vecākiem tiks nosūtītas uz e-pastu. Esam pārliecināti, ka tas noteikti atvieglos maksāšanas procesu.

Maksa tiek piemērota audzēkņiem, kuri ir MT1 – MT6 grupās (MT – mācību–treniņu grupa ) 100% vai daļēju atlaidi mācību maksai iespējams piemērot daudzbērnu ģimenēm, ģimenēm ar maznodrošinātā statusu(ģimenei jābūt reģistrētai Rīgas pašvaldības daudzbērnu ģimeņu reģistrā), audzēkņiem ar invaliditāti,  ja sporta skolā no vienas ģimenes trenējas vairāki bērni, ja audzēknis iekļauts kādā no Rīgas Volejbola skolas vai Latvijas Volejbola federācijas izlasēm, citos gadījumos ar direktora izdotu rīkojumu. Ja slimības dēļ ir izlaistas vairāk kā 14 dienas no treniņu procesa, uzrādot ģimenes ārsta izziņu, arī tiek piemērota atlaide. Ja mācību maksa nav veikta 3 mēnešus, skolas pienākums ir atskaitīt audzēkni.

Vecāku līdzfinansējumu paredzēts tērēt šādiem mērķiem: 24% formu iegādei skolas audzēkņiem, 22% transporta izdevumu segšanai nokļūšanai uz sacensībām, 17% piemaksas treneriem, 17% nometņu līdzfinansējumam, 11% jauna inventāra iegādei, 9% skolas attīstībai.

2019.gadā iekasētais līdzfinansējums jau iztērēts augstāk minētajiem mērķiem – jaunas formas saņēmušas visas komandas, kuras šogad pirmo gadu startēja U-12 vecuma grupā, transporta pakalpojumu segšanai nokļūšanai uz Latvijas Kausa sacensībām, treneru piemaksas plānotas februārī, tāpat iegādāts un treneriem izsniegts jauns inventārs un jaunas volejbola bumbas.

2020.gadā finansējums tiks novirzīts to pašu mērķu realizēšanai, tikai jau pilnā apmērā – jaunas formas saņems visi U-12, U-14 vai U-15 (tiks nolemts pedagoģiskajā sēdē 30.01.), un U-17 grupu audzēkņi, piemaksas visiem treneriem paredzētas divas reizes gadā, finansējums transporta pakalpojumu segšanai tiks novirzīts visa gada garumā startiem Latvijas Kausā un Latvijas Jaunatnes čempionātā, 2020. gada vasarā daļa no finansējuma tiks novirzīta nometņu līdzfinansēšanai, tāpat tiks iegādāts jauns inventārs, kā arī paredzēts uzlabot vairāku telpu vizuālo izskatu Rīgas Volejbola skolā, kā prioritāte – atbilstoša vide volejbola programmas realizēšanai, kas sevī ietver visu infrastruktūru – sākot no ģērbtuvēm, trenažieru zāles utt.

Ieviešot pārmaiņas vienmēr nākas saskarties ar grūtībām,  tā tas bija arī šajā reizē, tāpēc esam pateicīgi vecākiem, kas izturējās ar sapratni, tāpat paldies arī tiem, kas izteica argumentētu kritiku, tas vienmēr veicina attīstību.

Neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar Rīgas Volejbola skolas direktora vietnieci saimnieciski administratīvajā darbā Kristīni Pačkajevu tel.nr.: 26547300, e-pasts: kpackajeva@edu.riga.lv